Розпорядження № 67
від 17 березня 2020 року

Про запобігання поширенню на території Кагарлицького району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19» та від 16 березня 2020 року № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211», рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації від 10 березня 2020 року (протокол № 2), рішень Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року (протокол № 3) та від 16 березня 2020 року (протокол № 4), рішень Кагарлицької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16 березня 2020 року (протокол № 7) та від 17 березня 2020 року (протокол № 8), зважаючи на актуальність загрози погіршення епідеміологічної ситуації в Україні та з метою попередження розповсюдження коронавірусної інфекції (COVID -19) на території району:

1. Суб’єктам підприємницької діяльності, що здійснюють на території Кагарлицького району діяльність з перевезення пасажирів у громадському транспорті з 00 год. 01 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року:

заборонити перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному автомобільному транспорті та автобусах, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських та міжміських маршрутах у звичайному режимі руху;

забезпечити проведення дезінфекції салонів щонайменше двічі на добу і протирати дезінфікуючими засобами дверні ручки і поручні щоразу, після приїзду на кінцеві зупинки.

2. Міській та сільським радам:

посилити інформаційно-роз’язнювальну роботу з населенням щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією;

максимально обмежити пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без нагальної потреби;

рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти;

заборонити з 00 год. 01 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

довести дане протокольне рішення до всіх підприємств, установ та організацій, що розташовані та здійснюють свою діяльність на території населених пунктів.

3. Рекомендувати органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

4. Закладам роздрібної торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни та побутовими засобами заборонити обслуговування понад 10 осіб одночасно, забезпечити дистанцію між клієнтами 2 метри.

5. Кагарлицькому відділенню поліції Обухівського відділу поліції Головного Управління національної поліції в Київській області відповідно до статті 29 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», з метою запобігання поширенню на території району коронавірусу COVID-19 посилити патрулювання території Кагарлицького району для виявлення осіб у громадських місцях без нагальної потреби.

6. Заборонити з 00 год. 01 хв. 18 березня 2020 р. до 3 квітня 2020р. роботу автостанції у м. Кагарлик.

7. Підприємствам, установам та організація Кагарлицького району незалежно від форми власності та підпорядкування:

забезпечити надання відпусток терміном 14 календарних днів працівникам, які зокрема повернулись/повертаються з країн де зареєстровані випадки COVID-19, особам похилого віку, особам схильним до інфікування вірусом у зв’язку з наявними хронічними захворюваннями (захворювання серцево-судинної системи, легеневими хворобами та цукровим діабетом) та особам, які є в зоні ризику (вагітні жінки, особи з ослабленим імунітетом), з урахуванням встановлених обмежень та з метою самоізоляції;

не допускати працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян;

забезпечити та контролювати постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів/клієнтів;

з 00 год. 01 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, побутовими засобами, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування лише із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

8. Керівникам ринків, які розташовані на території Кагарлицького району з 00 год. 01 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року:

заборонити діяльність всіх торгових місць, дозволити до 21 березня 2020 року тільки торгівлю продуктами харчування при умові дотримання дистанції між клієнтами 2 метри та обмеження до 10 осіб в черзі;

забезпечити проведення дезінфекції територій, приміщень та торгових місць двічі на добу.

9. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Виконуючий обов’язки голови
адміністрації                                                                    С. Синюк