День села в Халчі

30 06 2019Халча на пару з Антонівкою першими розпочали цикл цьогорічних свят - днів села - у районі. І в цьому є закономірність. Хоч населений пункт і носить татарську назву, але характер у його жителів - спокон віків український. Це - одне з небагатьох сіл району, де на розпайованій землі господарюють тільки місцеві фермери. А відповідно й дбають про малу батьківщину та своїх земляків. І саме завдяки їм відзначення Дня села стало традиційним і головним святом громади.

А вже турбота організаторів дійства полягає в тому, щоб зробити його привабливим, щоб до Будинку культури прийшли, як кажуть, і малі, і старі. У цьому році, зокрема, тут виготовили індивідуальні запрошення на свято і листоноша рознесла їх по домівках, разом з «Вісником Кагарличчини». І це стимулювало навіть глибоких пенсіонерів відвідати дійство. А тому велика зала вогнища культури, як і завжди, була переповнена.

Немає потреби детально зупинятися на сценарії свята. Він був традиційним і являв собою велику концертну програму, кожен з номерів якої був присвячений певній категорії людей села. Зокрема, пам’яті полеглих у роки Другої світової війни земляків та вшануванню живих учасників тих подій; воїнам-інтернаціоналістам; ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС; орденоносцям села; матерям-героїням; ювілярам, хто відмітив відповідно 50, 60, 70, 80 та 90 років, а також найстарішим жителям; молодому подружжю Мазурів та родинам Старіків, Муштів і Литвин Світлані, в яких в цьому році народилися дітки; а також спонсорам свята - Івану Палію, Руслану Бабенку, Костянтину Шевченку, Максиму Вернигорі, олексію Білиловцю, Олександру Мушті, Анатолію Германенку, колективу ТОВ «Дан-Фарм Україна».

У Халчі концерт традиційно ставлять своїми силами. Благо, талантів тут завжди вистачає. Ось і цього разу під овації зали пройшли виступи наймолодших жителів села - учнів та вихованців ДНЗ «Лелеченька», солістів Оксани Лахман, Олени Марченко, Євгенії Процюк, Каті Бащенко, Вікторії Боржевської, Каріни Черниш, танцювального колективу «Енергія» та вокального ансамблю «Калиновий цвіт».

І дуже приємно, що на цей раз були відзначені і самі артисти. Красиві букети квітів і грошові премії були вручені всім учасникам вокального ансамблю та співакам-солістам від керівника ФГ «Олена» Івана Палія.

Як відомо, Халча - село спортивне. Волейбольним командам, зокрема, немає рівних в районі. Тому в рамках святкування Дня села було проведено товариські матчі з волейболу і міні-футболу між місцевими колективами. Уже на сцені Будинку культури їх переможці одержали з рук голови села Людмили Ананьєвої заслужені нагороди - красиві кубки. Спонсорував змагання також фермер - Руслан Бабенко.

Крім пісенних вітань, халчанців також щиро привітали голова села Людмила Ананьєва, начальник управління агропромислового розвитку РДА Валентина Голованчук, сільські голови Ольга Бевза (с. Зелений Яр), Тетяна Богданець (с. Новосілки), Юлія Фесенко (с. Расавка).

Після урочистої частини святкування перенеслося на просторе подвір’я закладу культури. На жителів села чекало пригощання національними стравами, розіграш лотереї, торгівля у виїзних магазинах, дискотека за участю музикантів з Кагарлика. Тому музика і сміх лунали над Халчою традиційно аж до наступного ранку.

Станіслав МИХАЙЛОВСЬКИЙ

30 06 2019 230 06 2019 330 06 2019 430 06 2019 530 06 2019 6

Додаткова інформація