Стратегічна сесія розвитку галузі освіти Кагарличчини на 2021-2027 роки

12 09 201912 вересня 2019 року відбулася стратегічна сесія розвитку галузі освіти Кагарличчини на 2021-2027 роки. В якій взяли участь Л. Ліпчевський, завідуючий відділом математичної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», С. Синюк, в.о. голови Кагарлицької РДА, Н. Омельченко, начальник відділу освіти Кагарлицької РДА, спеціалісти відділу освіти, методисти РМК, керівники закладів загальної середньої освіти, керівники позашкільних закладів, завідуючі закладів дошкільної освіти, заступники директорів з навчально-виховної роботи.

У ході заходу були розглянуті питання:

1. Аналіз розвитку галузі освіти Кагарлицького району за 2014–2018 роки.
  2. Визначення позитивних тенденцій галузі освіти Кагарличчини.
  3. Основні проблеми, що стримують розвиток галузі освіти в регіоні.
  4. Переваги, виклики, ризики перспективного розвитку галузі освіти Кагарлицького району на період до 2027 року.
  5. Визначення стратегічних напрямків розвитку галузі освіти до 2027 року та пріорітетні завдання для їх досягнення.

Учасниками стратегічної сесії були прийняті такі рішення:

1. Глибока реформація системи освіти минулого в систему освіти майбутнього з урахуванням сучасних освітніх трендів.
  2. Відкриття ринку освітніх послуг для іноземних закладів у плані міжнародного співробітництва.
  3. Зміна ролі вчителя (носія інформації) від транслятора до вчителя, що навчає розпізнавати, обробляти та фільтрувати інформацію.
  4. Формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти для створення сучасного освітнього середовища, що відповідає сучасним потребам населення та зміцнення їх матеріально-технічної бази.
  5. Втілення освітніх трендів для виховання лідерів нової генерації.
  6. Розвиток соціального партнерства – створення ефективного трикутника управління: школа, влада і громада.
  7. Діджиталізація освіти як усвідомлена компонента в процесі навчання.
  8. Інклюзивна освіта – пріоритет держави, спеціальна освіта – підтримка у розвитку інклюзії.
  9. Трансформація методичних кабінетів у сервісні центри з надання консалтингових, експертних, тьюторських інформаційних освітніх послуг.
  10. Створення освітнього простору для формування людини майбутнього.
  11. Вдосконалювати громадську, волонтерську діяльність, пошукову, дослідницьку та проектну діяльності, діяльність учнівського самоврядування, активні форми роботи в рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання.

12 09 2019 5

12 09 2019 212 09 2019 312 09 2019 4