30 11 10 201930 жовтня 2019 року на базі Кагарлицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів ім. В.П. Дашенка відбувся семінар-практикум для учителів біології ЗЗСО Кагарлицького району за темою «Педагогічна майстерність учителя як умова успішного формування в учнів предметних компетенцій».

Методист РМК Оксана Шершень нагадала учасникам семінару про форми та методи навчання, які використовуються учителем

на уроках відповідно до концепції Нова українська школа. Було розглянуто методичні рекомендації щодо реалізації таких інтерактивних методів: «Кубування», «Відпрацювання навичок», «Мозкові штурми», «Рольові ігри», «Аналіз історій та ситуацій» та ін. Увага зверталася на те, що ці методи повинні розвивати критичне мислення в здобувачів освіти і, ні в якому разі, не мати репродуктивний характер.

Учитель біології Кагарлицької ЗОШ І – ІІІ ст. ім. В.П. Дашенка Демиденко Світлана Володимирівна провела практикум «Формування предметних компетенцій учнів на уроках біології засобами практично спрямованих завдань». Присутні мали змогу пригадати методику розв’язування задач з генетики та молекулярної біології, погратися з динамічними моделями клітин, виконувати завдання на швидкість відтворення вивченого матеріалу, працювати у групах.

На завершення семінару-практикуму методист РМК Шершень О.М. провела інструктивно-методичну нараду з таких питань:

1. Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників, атестація та сертифікація.
  2. Про проведення та підготовку учнів до ІІ (районного) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології.
  3. Особливості впровадження в освітній процес інтегрованого курсу «Природничі науки» (10-11 класи).

Методист РМК Шершень О.М.

30 12 10 2019

30 13 10 2019