Бережімо наш скарб - рідну мову!

26 02 202021 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначають з урочистостями у багатьох країнах світу. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

У цей день в ОЗНЗ Мирівській ЗОШ I – III ступенів пройшли заходи  під гаслом  «Відчуй смак української мови!..». А розпочали його учні 4 класу на чолі з Кажукало Надією Іванівною, провівши лінійку «Я так люблю тебе, моя співуча українська мово!» Вчителі-класоводи провели цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, тематичні уроки, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Завершальним етапом святкування стала літературно-музична композиція «Ти, рідно мово – святиня наша, гордість і краса», який підготували учні 5 -7 класів разом зі своїми класними керівниками: Кубицькою Аліною Миколаївною, Приходько Наталією Валеріївною, Маруженко Марією Григорівною.

Учасники виразно читали вірші про мову, виконували патріотичні пісні. На сцені у виконанніюних пошановувачів рідного слова прозвучали молитва та Гімнукраїнськіймові. Родзинкою свята стали комедійнівистави« Як Стецько грамоти вчився» та « Баба Палажка і баба Параска» , гумореска «Кухлик» у виконанні учнів 7 класу . Закінчилось свято танцювальним флешмобом під назвою «Десь по світу». Учасники свята виявили неабиякі артистичні та акторські здібності, відповідальність й свідому любов до рідної мови.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицяхміст і сіл. Шануючи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

26 02 2020 2

Вчитель української мови та літератури
ОЗНЗ Мирівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Кубицька Аліна Миколаївна