На вічному шляху до Тараса Шевченка

05 3 03 2019З метою популяризації творчості та вшанування пам’яті Великого українського поета, мислителя, пророка Тараса Григоровича Шевченка у всіх навчальних закладах району на початку березня проходять Шевченківські читання. У них беруть участь учні - кращі декламатори та поети, вокалісти та актори.

Часто читання супроводжуються виставками творів декоративно-ужиткового мистецтва, де діти, учителі та батьки демонструють вишиті бісером портрети Шевченка та картини до його творів, вітражі та інші роботи.

У районному центрі дитячої та юнацької творчості та 04 березня 2019 рокубуло проведено районне літературно-мистецьке свято, у якому взяли участь більше двохсот учнів шкіл району.

Виставка зачаровувала відвідувачів майстерними картинами та пробуджувала любов до рідного краю, до незрівнянно чарівної української землі («Село на нашій Україні – неначе писанка, село…», «Кобзар і кобза - нероздільні», «На Великдень, на соломі», «Портрет Тараса Шевченка», «Степи зеленіють» та інші роботи).

На сцені звучали вірші поета та вірші про його творчість, пролунало декілька власних учнівських творів, цікавими знахідками виявилися сучасні пісні на слова Великого Кобзаря, інсценізації його творів.

Заклично і гнівно гриміли слова Великого Тараса: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», «Доборолась Україна до самого краю…», «Поховате та вставайте, кайдани порвіте!..» та інші.

Хай же й сьогодні, і в наступні роки обпікає промерзлі наші душі огнем словесним Тарас Шевченко, хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у на­ших помислах і в державних ділах.

Методист Візьонок Наталія Миколаївна

05 2 03 2019 2