На фасадній стіні Буртівської школи відкрили меморіальну дошку

02 09 2019 9На фасадній стіні Буртівської загальноосвітньої школи 2 вересня, під час проведення свята Дня знань, з’явилася меморіальна дошка з лаконічним написом: «У цій школі навчався Герой України, найстарший із Небесної Сотні Іван Максимович Наконечний».

Коротко про життя нашого славного земляка учасникам заходу розповіла його близька родичка Валентина Бондар. Після закінчення щколи у рідному селі, Іван Максимович навчався  у Ржищівському будтехнікумі, а згодом переїхав у Київ. Служив на флоті, службу закінчив у званні капітана 1 рангу. З перших днів Майдану перебував серед його учасників. У лютому 2014 року був травмований, а на початку березня, не вийшовши з коми, у віці 83 роки він припинив своє земне життя.

Родичка Героя закликала діток наслідувати кращі якості Івана Максимовича та передала школі книгу про Небесну Сотню.

На відкритті меморіальної дошки виступили також голова благодійного фонду пам’яті Небесної Сотні Андрій Павленко, голова Всеукраїнської асоціації співучасників «Мужність» Валентин Лихоліт, голова українського товариства «Просвіта» Павло Мовчан та координатор національно-патріотичного проекту Оксана Волошин, представник громадської організації «Еліос-Україна» Олександр Шпаківський.

Саме за ініціативи цих організацій здійснюється вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, підтримка ветеранів бойових дій на сході України, переселенців.

Як проінформував голова Буртів Олександр Драган, на виготовлення меморіальної дошки були зібрані добровільні внески жителів села, в основному вчителів.

Учасники заходу ознайомилися із навчальним закладом, відвідали сільський музей, де, до речі, вже облаштовано стенд про славного земляка Івана Максимовича Наконечного.

Станіслав МИХАЙЛОВСЬКИЙ

02 09 2019 1002 09 2019 1102 09 2019 12