Шановні жителі Кагарличчини!

У зв’язку з відновленням на посаді Коляди В.М., вважаю своїм обов’язком надати звіт про пророблену роботу на посаді виконуючого обов’язки голови адміністрації з 13.02.2019 року по 01.09.2019 року.

05.09.2019 до районного бюджету надійшла державна субвенція 2 500 000 на рентгенапарат. Ще весною 2019 року на зустрічі з громадськістю міста та району губернатор Олександр Терещук, вислухавши проблеми та прохання лікарів, громадськості, пішов нам на зустріч і сьогодні, ми дочекалися цих коштів. Відразу постало питання про співфінансування з районного бюджету (це обов’язкова умова) в сумі 500 000 грн. Для районного бюджету це велика сума, але реальна. До сьогоднішнього дня, Кагарлицькі райдержадміністрація та районна рада, працюючи узгоджено, системно та плідно вимушені виплачувати борги за енергоносії, які були накопичені ще до моменту виконання мною обов’язків голови райдержадміністрації. На той момент ця сума становила близько трьох мільйонів, наразі залишилося віддати 1 260 000 грн. Поряд з виплатою боргів оплачуються енергоносії, фінансуються обов’язкові статті освіти, культури, медицини, заробітна плата. З мінімальними надходженнями до рай бюджету (в основному це лише податок на доходи фізичних осіб) вести господарську діяльність району було вкрай важко.

Неодноразово була вимушена звертатись до найбільших платників податків із проханням сплатити достроково податки аби не зупинити життєдіяльність району, а продовжити працювати хоча й у напруженому, але необхідному та задовільному ритмі. Хочу наголосити, що працювала без заступників, лише у тісній співпраці із головою районної ради Іваном Семцовим та міським головою Олександром Панютою, керівником апарату Людмилою Демиденко.

Саме за відсутності коштів, але з нагальною необхідністю був розпочатий ремонт системи опалення рентгенвідділення. Сама особисто ініціювала ремонтні роботи на колегії райдержадміністрації. Моя ініціатива була підтримана головою райради та членами колегії. Наразі розроблена кошторисна документація, працює підрядник. Щиро надіюсь, що у відділенні буде тепло та затишно.

Чи готові до опалювального сезону і як готувалися?

По перше, віддавали борги за 2018-2019 опалювальний сезон, два дошкільні навчальні заклади у селах Зелений Яр та Новосілки переобладнують свої котельні на відносно дешевше електроопалення за кошти районного бюджету! Розпочаті тендерні торги для закупівлі вугілля, влітку відбулися ремонтні роботи котелень у всіх навчальних закладах, повірки вузлів обліку. До опалювального сезону готові на 90%.

На превеликий жаль коштів з районного бюджету не вистачило, щоб розпочати ремонтні роботи покрівлі Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, хоча кошторисно-проектна документація виготовлена.

У планах було також продовжити ремонтні роботи у Стайківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів (нині опорний заклад). Саме по питаннях цієї школи відбулася робоча зустріч із губернатором Михайлом Бно-Айріяном. На зустрічі були присутні голова районної ради Іван Семцов та районний депутат, місцевий меценат Анатолій Ворона, який і пообіцяв профінансувати придбання технічного забезпечення та меблів у школу після закінчення ремонтних робіт покрівлі.

Також було проведено ряд зустрічей із орендарями щодо збільшення орендної ставки сплати за землю, підписувалися додаткові угоди, дякуючи яким збільшилися надходження до місцевих бюджетів.

У своєму звіті за недовгий час роботи (7 місяців) я торкнулася тільки основних важливих моментів діяльності райдержадміністрації спільно з районною радою, але хотілося наголосити на тому, що в умовах безгрошів’я та мінімальних надходжень до бюджету, район працював, втілював в життя необхідні проекти, район має великі плани на майбутнє, прямує до створення об’єднаної громади на чолі із достойним лідером, якого обере народ.

Наразі дякую за співпрацю голові районної ради Івану Семцову, керівникові апарату Людмилі Демиденко, міському голові Олександру Панюті, головам сіл та районним депутатам, які є рушійною силою та колективом професіоналів!!!!

З повагою, заступник голови райдержадміністрації Світлана Синюк.