При виборі посівного матеріалу будьте обережні

1.Ціна - не основний критерій якості, але слід враховувати, що справжнє виробництво - не дешевий процес, і кожний продукт має ціну.

2.Ринки, мобільні точки продажів, чиї продавці не надають додаткову інформацію з продукції - не місце продажу справжньої продукції; також варто оминати одноденні сайти, що не містять контактів та даних про виробників насіння.

3.. Фірмові речі завжди мають якісну упаковку з логотипом фірми. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися сертифікатом на насіння/садивний матеріал. Вони видаються на кожну окрему партію насіння (Існує Реєстр сертифікатів).

4. як-то: маркування, нанесення спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту.

5.На них завжди можна знайти всю офіційну інформацію по продукту.

Пам’ятайте, що використання неоригінального насіння призводить до значних втрат. Економія незначних коштів при купівлі насіння обертається потім значними втратами  увигляді недобору рівня урожайності! Навіть економія декількох сотень гривень при купівлі не якісного посівного матеріалу (підробок) абсолютно не окупить Вам усіх величезних ризиків, яким Ви самі себе піддаєте.

Негативні наслідки від використання підробленного насіння:

а)ставить під загрозу продуктивність вашого сільського господарства та в цілому;

б) несе суттєвий ризик урожаям фермерських господарств, воно може містити домішки і не даватиме прорекламованих або обіцяних показників.

в) низькі врожаї і погана якість культур впливають на подальший дохід .

г)Оскільки підроблене насіння містить шкідливі домішки, воно часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам;

д)Реалізатори підробленого насіння не надають базової супровідної інформації.

Головний спеціаліст відділу
контролю в сфері насінництва та
розсадництва управління фітосанітарної
безпеки Держпродспоживслужби
в Київській області                                                         Д.Є.Івашко

Додаткова інформація