Екологічна акція у Кагарлицькому парку

11 09 2020 811 вересня у Кагарлицькому парку, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації проведено екологічну акцію, завдяки якій флора парку-пам’ятки поповнилася на понад пів тисячі екземплярів декоративних насаджень.

Участь в заході взяли голова Кагарлицької районної державної адміністрації Ігор Будюк, голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов, Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, заступник голови райдержадміністрації Вадим Циганок, заступники міського голови Олег Пурій та Володимир Бойко, секретар міської ради Любов Коваль, представники департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА на чолі з т.в.о начальника Ганною Ткаліч.

Власне, сама акція тривала кілька днів: міські служби спільно з підрядною організацією, яка прибула на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів, визначили місця висадження, облаштували три земляні насипи для декоративних гірок: дві на головній алеї, що веде до старовинної ротонди, а одну – біля Саджалки, і їх було засаджено ще напередодні. Велика кількість декоративних кущів знайшли своє місце вздовж алей. А вже завершальним етапом за участю керівництва міста і району та гостей зі столиці стало висадження кількох десятків саджанців біля Братської могили кагарличан, які загинули в часи воєнних лихоліть 1918 та 1941-1943 років.

Доречним подарунком кагарличанам разом із декоративними саджанцями були також п'ять лавочок для відпочинку в комплекті з урнами, які також розміщено в парку. Представники департаменту роздали учасникам акції інформаційні матеріали екологічного спрямування, а натомість отримали в подарунок книги нашого земляка-краєзнавця Олександра Салія «Жар-птиця Кагарлицького парку» та «Дмитро Трощинський – козак знатний». Представники місцевої влади подякували за допомогу столичним гостям і в їхніх особах керівництву області, висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

А результатом щойно завершеної акції стало те, що тепер у парку-пам’ятці ландшафти прикрашають пухироплідник червоний і жовтий, спірея Вангутта, барбарис Тунберга червоний, бересклет ґрунтопокривний, спірея норвезька, спірея японська Голд Мун, самшит, ялівець колоновидний і ялівець козацький. Дбайливі працівники адміністрації парку докладуть максимум зусиль, аби доглянути саджанці, а тим, хто приходить до перлини міста відпочивати, залишається тільки милуватися цією красою і ставитися до неї бережливо.

11 09 2020 911 09 2020 1011 09 2020 1111 09 2020 1211 09 2020 13