Розпочато набір кандидатів у патронатні вихователі

15 06 201726 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї. У рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», розпочато набір кандидатів у патронатні вихователі з числа жителів Кагарлика та Кагарлицького району.

Сімейний патронат комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім'ї патронатного виховання на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини у патронатній сім'ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 6 місяців.

Основними завданнями патронатних вихователів є:

- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров'я дитини в період її перебування в патронатній сім'ї;
- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній, соціальній реабілітації дитини;
- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
- підготовка дитини до повернення в біологічну сім'ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Вимоги до кандидатів у патронатні вихователі:

- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- мають житло (власне, орендоване);
- не мають судимості;
- стан здоров я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
-одна (один) з кандидатів на якого буде покладено функцію виконання обов'язків патронатного вихователя не буде поєднувати цю роботу з іншою трудовою діяльністю;
- пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.

Патронатні вихователі отримують заробітну плату та винагороду за надання вище зазначених послуг, а також кошти на утримання кожної дитини на період перебування в родині.

Всі, кого зацікавила дана інформація, звертайтесь до Кагарлицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел.:6-11-65, 5-14-40.