Кагарлицький районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Адреса: 09200, м. Кагарлик, пл. Незалежності,1, каб. 320-321
тел/факс (04573) 6-11-65, 5-14-40
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кагарлицький РЦСССДМ створений у 1995 році. Діяльність центру здійснюється відповідно до Законів України та загальнодержавних програм щодо соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю.

Пріоритетними напрямками роботи в діяльності центру СССДМ визначені:

 • раннє виявлення, облік та соціальний супровід сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах;
 • підготовка до самостійного життя, соціальна адаптація, соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальна підтримка вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми;
 • навчання та забезпечення соціального супроводу опікунських сімей;
 • соціальна підтримка ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, дітей та молоді та членів їх сімей;
 • здійснення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
 • здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику.

При центрі створено та діють спеціалізовані служби:

 • служба підтримки сім’ї (робота з сім’ями у кризі, сім’ями, у яких виховуються діти з функціональними обмеженнями, родинами опікунів);
 • консультпункт при пологовому будинку (робота з майбутніми та молодими матерями щодо усвідомленого батьківства та попередження відмов від новонароджених дітей);
 • мобільний консультаційний пункт соціальної роботи (соціально-профілактична робота щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику;
 • школа волонтерів(підготовка волонтерів за програмою «рівний-рівному»).

В Кагарлицькому РЦСССДМ працює – 5 спеціалістів:

Директор –Невдобенко Алла Миколаївна – координує роботу працівників, контролює виконання ними своїх функціональних обов’язків, відповідає за роботу мобільного консультаційного пункту соціальної роботи, плануючу та звітну документацію.
Головний бухгалтер –Малишева Аліна Юріївна – відповідає за фінансово - бухгалтерське планування та звітність.
Головний спеціаліст –Шумська Тетяна Володимирівна- супровід сімей у кризі, осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, умовно-засудженою молоддю та особами, рекламно-інформаційна діяльність
Головний спеціаліст – Трипуз Ніна Петрівна - робота КП у пологовому стаціонарі, відповідає за соціальний супровід прийомних сімей, супровід сімей к у кризі.
Головний спеціаліст – Самойленко Алла Вікторівна -соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей опікунів, піклувальників, супровід сімей к у кризі.

Наша служба потрібна, бо допомагає людям знаходити вихід з важкої ситуації, яка склалася в їх житті, прийняти вірне рішення, знайти підтримку і допомогу у скрутну хвилину.

Працівники центру однаково доброзичливо ставляться до всіх своїх клієнтів, незалежно від походження, статі, віку та належності до будь-якої групи ризику.

Послуги спеціалістів безкоштовні, інформація, отримана від клієнтів в процесі роботи в жодному випадку не використовується проти клієнта і є службовою таємницею.

Ефективність та доцільність функціонування Кагарлицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Протягом 2010 року Кагарлицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась робота з 37 сім’ями (в них 66 дітей), які знаходяться під соціальним супроводом. В ході супроводу надано 925 послуг, з них: соціально-педагогічних - 389, соціально-економічних - 85, психологічних - 90, соціально-медичних - 94, соціально-побутових - 95, інформаційних – 160, юридичних - 12 .
До РЦСССДМ надійшло 91 повідомлення про сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них від: ЦРЛ - 55, ССД – 20, управління у справах сім’ї, молоді та спорту – 2, КВІ – 8, органами місцевого самоврядування – 4, ЦСССДМ – 1, іншими суб’єктами соціальної роботи – 1.
Було здійснено соціальні інспектування у 135 сім’ях, з них – 31 планових. За результатами соціального інспектування було взято під соціальний супровід 14 сімей (дітей - 19), виведено з-під супроводу – 20 сімей (дітей - 40), з позитивним результатом – 14 сімей (дітей - 30), у зв’язку зі зміною місця проживання – 5 сімей (дітей - 8), без досягнення позитивного результату – 1 сім’я (2 дитини оформлено в прийомну сім’ю).
Занесено до банку даних 15 сімей (дітей - 18), які опинилися в складних життєвих обставинах. Виведено з банку даних – 20 сімей (дітей - 25), з них: у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин – 13 сімей (дітей - 15), зміна місця проживання – 6 сімей (дітей - 8), у зв’язку з позбавленням батьківських прав – 1 сім’я (дітей - 2). На даний час у банку даних перебувають 79 сімей, (дітей - 158), що опинилися в складних життєвих обставинах.
Охоплено соціальними послугами 160 сімей (дітей - 278), що опинилися в складних життєвих обставинах. Їм було надано 1195 соціальних послуг, з них соціально-педагогічних – 555, інформаційних – 232, психологічних – 97, юридичних - 22, соціально-медичних – 84, соціально-побутових – 99, соціально-економічних – 106.
Проводилась робота із 564 клієнтами, з них за зверненнями 252 громадян району до РЦСССДМ, на яких заведено картки отримувачів послуг. Вирішено 249 питань (над вирішенням 3-х питань продовжено роботу). Працювали із картками отримувачів послуг.
При пологовому відділенні Кагарлицької ЦРЛ діє консультативний пункт, в результаті діяльності якого 37 жінкам було надано соціально-педагогічні , соціально- психологічні, інформаційні послуги, заведено картки отримувачів послуг.
Було проведено 9 засідань дорадчого органу при заступнику голови райдержадміністрації щодо роботи з сім’ями, які потрапили в складні життєві обставини. Загальна кількість розглянутих питань – 62.
Мобільним консультативним пунктом соціальної роботи, органами юстиції, ССД та благодійним фондом „Твори добро” були проведені виїзди у ДБ „Сонечко”, с. Бурти та в центр соціально-психологічної реабілітації для дітей, с. Кузьминці, де було проведено лекції на тему профілактики правопорушень та виникнення негативних проявів в учнівському середовищі, підписано договір про співпрацю Кагарлицького РЦСССДМ та ДБ „Сонечко”. З метою підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з числа учнів старших класів та випускників ДБ „Сонечко” було влаштовано на навчання 5 випускників ДБ. Спільно з лікарем-фтизіатром ЦРЛ у міських школах проведено ряд лекцій на тему „Профілактика захворюваності туберкульозом” (охоплено 80 неповнолітніх).
Здійснюється соціальний патронаж умовно засудженої молоді, що повернулася з місць позбавлення волі, в ході якого проводилися бесіди, надавалися консультації (охоплено роботою 77 осіб за направленнями, надано 230 консультацій).
Проводилася робота з 3-ма прийомними сім’ями району,які знаходяться під соціальним супроводом, відбувалися зустрічі з головою райдержадміністрації та його заступником щодо вдосконалення функціонування прийомних сімей. Здійснювалися виїзди із залученням психолога з метою проведення психо-діагностичного аналізу розвитку дітей. Забезпечили участь двох прийомних сімей у навчанні (підвищенні кваліфікації).
Проводилася робота наметового табору для волонтерів та лідерів учнівського самоврядування в с. Б.Щучинка з 1 по 12 липня (охоплено навчанням 30 неповнолітніх та молоді). Створено базу даних дітей соціально незахищених категорій, забезпечено оздоровлення 36 дітей.
Сформовано списки багатодітних сімей району. В ЗМІ було надано перелік необхідних документів для видачі посвідчень батьків та дітей з багатодітних родин.
Проводився пошук кандидатів на вручення паспортів громадянина України обдарованим 16-річним юнакам та дівчатам головою Київської облдержадміністрації у День Державного прапора України.
Спільно з ССД, відділами освіти, культури, економіки, податкової інспекції, СЕС, КВІ було здійснено 13 виїздів робочої групи з перевірки розважальних закладів, закладів громадського харчування та організації змістовного дозвілля в 20 населених пунктах району.
ЦСССДМ брав участь у засіданні Кагарлицької районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення з інформацією щодо роботи з умовно засудженою молоддю.
Також брали участь у семінарі „Протидія торгівлі дітьми”та у колегії обласної ССД.
Проводилася робота над щоквартальною та річною звітністю до Київської облдержадміністрації та до Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
ЦСССДМ постійно інформує голів сіл та громадян району щодо спектру та можливостей отримання соціальних послуг, постійно відбувається взаємодія працівників ЦСССДМ з
місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами, які надають соціальні послуги, іншими юридичними та фізичними особами.

Якщо Вам відомо про родину, яка потребує соціальної допомоги, звертайтесь за адресою:

м.Кагарлик,
пл.Незалежності ,1
каб.320-321
тел.045736-11-65, 5-14-40
Завжди раді Вам допомогти !


Додаткова інформація