«Кіборг»-інтернаціоналіст

19 01 2015Наша наступна волонтерська поїздка у зону АТО, а саме в село Тоненьке Донецької області, ознаменувалася тим, що із зони бойових дій на зворотньому шляху ми вивозили на ротацію трьох «кіборгів» - з 93-ї окремої механізованої бригади та ДУК «Правий сектор».

Один із них - Ілля Богданов - захисник донецького аеропорту і екс-офіцер прикордонної служби Росії, воює у добровольчому українському корпусі «Правого сектору».

У нашій приватній розмові з ним з’ясувалося, що Ілля завжди був настроєний проти існуючого режиму в країні і дуже чекав на революцію в Росії. І тоді, коли вступав до університету, і тоді, коли воював у Дагестані. Майдан в Україні додав Іллі кисню. Його вражав наш народ, він захоплювався тим, що люди, незгодні із владою, можуть згуртуватися і скинути її. Бо, за словами мого співрозмовника, в Росії свободи слова немає ніякої. За «лайки» у соцмережах там можуть позбавити роботи і навіть посадити за грати. Останнє, вважає Ілля, могло статися і з ним. Він щиро підтримав Майдан, тому прийняв рішення їхати в Україну і воювати за неї.

Намагання потрапити в «Азов» були марними - йому відмовили. Щоб довести свої щирі наміри, Богданов навіть пройшов перевірку на детекторі брехні. Нині воює в ДУК «Правий сектор», бачить себе виключно в Україні, бо дуже її любить, планує тут створити сім’ю і запустити бізнес-проекти.

Ілля запевнив, що воюють на сході російські війська і місцеві сепаратисти. Рівень останніх, скромно кажучи, бажає бути кращим. «Правосек» акцентував, що російські ЗМІ ведуть ціленаправлену пропаганду, а українські контрпропаганди не ведуть, тому програють. Внаслідок, люди Росії їдуть воювати в Україну з міфічними «фашистами, бЕндерівцями, встановлюючи історичну справедливість з бажанням винищити українців-хохлів, бо ті не мають права жити на землі».

Бачення Іллі нашої армії наступне: зустрічає непрофесійність, зловживання алкоголем, а ось артилерію нашу дуже хвалить.

На трасі ми зупинилися випити чаю. Місцеві жителі Ніколаєвки не без інтересу звертають увагу на наш екіпаж у камуфляжі. Одна бабця відразу гайнула в магазин і вийшла звідти з пакетом, направляється до нас.

- Хлопці, ви ж солдати? - звертається до Іллі. - Ось візьміть пиріжечки, поїжте, поки гарячі (протягує пакунок).

- Да я не хочу... (посміхається).

- Ти що, Ілля, це людина від душі, візьми!.. - настоюю.

Солдат бере пакунок, ділиться з хлопцями, всі смакують гостинцем. Бабуся по-материнськи любується чиїмись синами і промовляє: «Швидше б війна ця закінчилась... Швидше б ворога вигнали з нашої землі... Внук у мене служить...»

Один з «кіборгів» (найстарший) цілує бабці руки і зі сльозами на очах промовляє: «ВОТ ЭТО УКРАИНА».

Бабусю звати Дуся, їй майже 90 років.

Наталія КРАВЕЦЬ