Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області попереджає про захворювання на ботулізм

02 06 2017 2Відповідно до інформації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 30.05.2017 № 602-122-17/4777 останнім часом в м. Києві зареєстровано три випадки захворювання на ботулізм у мешканців м. Києва, у тому числі один летальний, що пов’язані з вживанням в’яленої риби, придбаної у торговельній мережі.

За результатами епідеміологічного розслідування випадків захворювання на ботулізм серед киян спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві встановлено, що виробником рибної продукції, яка реалізовувалась гіпермаркетом «Караван» та супермаркетом «Мегамаркет», є ФОП Меркулов А.В. (Кіровоградська область), а постачальником ТОВ «ЧУДО-ЮДО» (м. Світловодськ, Кіровоградська область).

Слід зазначити, що в м. Києві з 29 травня 2017 року введена тимчасова заборона на реалізацію зазначеної рибної продукції.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання на ботулізм, на підприємстві, з продукцією якого постраждалі пов’язують своє захворювання 30 травня 2017 року, розпочали проведення санітарно-епідеміологічного обстеження (розслідування). Підприємство ФОП Меркулов А.В. призупинило виробництво до закінчення розслідування.

Зразки продукції підприємства-виробника направлено для дослідження на визначення наявності та типу ботулотоксину до Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Наразі за результатами проведеної перевірки здійснюються заходи з відкликання виробником продукції, яка може бути потенційним джерелом інфекції.

Водночас 30.05.2017 отримано оперативну інформацію від Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо реєстрації ще одного лабораторно підтвердженого випадку ботулізму в жінки 1986 року народження, який також ймовірно пов’язаний із вживанням риби даного виробника.

Зі слів чоловіка постраждалої 23 травня 2017 року подружжя придбало карася в'яленого у супермаркеті «Фреш» у м. Херсон. На наступний день стан здоров’я жінки погіршився, зранку 26 травня каретою швидкої допомоги вона була госпіталізована до лікарні. На сьогодні постраждала продовжує лікування в реанімаційному відділені.

У зв’язку з вищезазначеним Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області просить споживачів бути уважними при купівлі риби в’яленої (звертати уваги на наявність маркування, умови зберігання, зовнішній вигляд продукції та інше), а при виявленні продукції виробництва ФОП Меркулов А.В. негайно інформувати адміністрацію торгівельного закладу та районні (міські) управління Держпродспоживслужби або Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (тел. 406-38-13, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Також рекомендуємо суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію риби та рибної продукції, за наявності риби в’яленої виробництва ФОП Меркулов А.В. вжити заходів щодо вилучення такої з обігу відповідно до чинного законодавства.