Воїнам АТО – належну допомогу

Нещодавно голова Кагарлицької районної державної адміністрації Віктор Коляда провів розширену апаратну нараду з заступниками голови, керівником апарату, працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, міським і сільськими головами. Одне із питань, яке обговорювалося на засіданні, стосувалося соціального захисту учасників антитерористичної операції на Кагарличчині.

Так, заступник головного лікаря ЦРЛ Василь Лакатош доповів учасникам наради, що в реєстратурі поліклініки КЗ КРР «Кагарлицька ЦРЛ» за принципом «Єдиного вікна» для позачергового обслуговування демобілізованих з АТО виділено окремого реєстратора та організоване окреме збереження медичних карток, забезпечена для загального доступу вся необхідна наочна інформація про порядок обслуговування демобілізованих; кожен кабінет має попереджувальні таблички про позачергове обслуговування демобілізованих; створено інформаційний стенд із зазначенням номерів контактних телефонів, телефонів «гарячих ліній», а також громадських та благодійних організацій; медична допомога та реабілітація військовослужбовців, службовців Збройних сил України, Національної гвардії, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, здійснюється згідно з затвердженою «Дорожньою картою».

У Кагарлицькій ЦРЛ проводяться обов’язкові профілактичні медичні огляди військовослужбовців (учасників антитерористичної операції) у супроводі медичної сестри кабінету, при потребі проводиться амбулаторне лікування.

З 1 січня по 6 червня 2017 року амбулаторно проліковано 73 воїни.

При наявності захворювань центральної нервової системи та периферичної нервової системи, психічних розладів (посттравматичні стресові розлади, невротичні стани) хворі направляються до обласних медичних закладів (КОКЛ № 1, № 2 та Київської психіатричної лікарні № 2 (смт. Ворзель).

Виконуюча обов’язки головного лікаря КЗ «ЦПМСД Кагарлицького району» Наталія Ведмеденко зазначила, що під диспансерним наглядом у сімейних лікарів та терапевтів Центру перебуває 218 учасників АТО в статусі учасників бойових дій та 14 - в статусі інвалідів війни.

- З 2015 року і по сьогоднішній день, - наголосила вона, - за допомогою в медичні заклади району демобілізовані з АТО звертались 445 разів, в т.ч. за поточний період 2017 року 98 разів.

Оздоровлено в 2017 році амбулаторно 73 особи, направлено в стаціонар ЦРЛ і проліковано стаціонарно 15 воїнів, оздоровлено санаторно-курортно - 2.

В підрозділах ЦПМСД роботу з надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції організовано, як і в ЦРЛ, за принципом «Єдиного вікна», кожен робочий кабінет підрозділів має попереджувальні таблички про позачергове обслуговування демобілізованих, програми безкоштовного забезпечення ліками учасників АТО на сьогодні немає, кошти такі не виділяються, тому лікування відбувається власним коштом учасників АТО.

Соціальна, психологічна та професійна реабілітація учасників АТО не може проводитися у повному обсязі, оскільки в комунальному закладі «ЦПМСД Кагарлицького району» відсутні психолог та реабілітолог.

Начальник управління соцзахисту РДА Оксана Дячок доповіла, що на обліку в ЄДАРП в управлінні перебувають: 226 учасників бойових дій, 14 інвалідів війни та 4 члени сімей загиблих.

Надано 23 учасникам бойових дій, які стали інвалідами, статус інваліда війни, з них: інваліди ІІ групи - 2 особи та інваліди ІІІ групи - 21 особа.

На обліку на санаторно-курортне лікування виділено 69300 грн. На одного учасника бойових дій - 6300 грн, на одного інваліда АТО - 5250 грн. Кошти виділені на 12 чоловік, з них 6 - учасники бойових дій та 6 - інваліди АТО.

У районі проводиться професійна реабілітація учасників АТО. Подано 10 заяв на навчання водіїв.

Проводиться моніторинг даних послуг по вартості проведення навчання, так як коштів виділяється на навчання однієї особи в розмірі 5300 грн.

У районі прийнято програму «Турбота» на 2017 рік. По даній програмі було виплачено коштів 7 учасникам АТО на суму 11500 грн та прийнято програму «Про надання матеріальної допомоги учасникам АТО - жителям Кагарлицького району на 2017 рік». Згідно з цією програмою виплачено 128 особам допомогу на загальну суму 32000 грн. 328 учасників АТО отримали одноразову допомогу до 5 травня на суму 425700 грн.

У 2017 році було придбано житло для вдови загиблого учасника АТО Ольги Миколаївни Путаненко за рахунок бюджетних коштів.

Директор Кагарлицького районного центру зайнятості Світлана Нагірна зазначила, що протягом січня-травня 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 328 безробітних осіб, з них 35 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців із зони проведення антитерористичної операції. Фахівцями служби зайнятості надавались послуги учасникам АТО щодо працевлаштування, профорієнтації, перенавчання та допомоги у відкритті власної справи.

У Центрі зайнятості створено інформаційний куточок для учасників АТО, встановлені носії інформації про вакансії, у тому числі з вільним доступом до мережі Internet. Для даної категорії населення проводяться семінари, які спрямовані на їх соціальну адаптацію. У центрі зайнятості запроваджено поіменний моніторинг таких осіб, контроль та аналіз надання їм соціальних послуг. За кожною особою закріплений фахівець центру зайнятості, який здійснює його подальший соціальний супровід, в разі працевлаштування за направленням служби зайнятості.

Для учасників АТО служба зайнятості здійснює пошук підходящої постійної або тимчасової роботи. За звітний період були запропоновані вакансії як на підприємствах району, а також інші підприємства Київського регіону (м.Обухів, м.Миронівка, м.Ржищів, м.Київ).

За період з 1 січня 2017 року по теперішній час на постійні робочі місця були працевлаштовані 6 демобілізованих військовослужбовців, зокрема, в Кагарлицьку виправну колонію № 115 (інспектор), ТОВ «Ема-цемент» (охоронник), Обухівський картонний комбінат (комплектувальник виробів); 1 воїн - відкрив власну справу, а ще 1 - продовжив військову службу за контрактом.

33 демобілізованих учасники АТО отримали профорієнтаційні послуги. 1 учасник АТО брав участь у громадських роботах в Горохівській сільській раді.

Станом на 1 червня усі клієнти служби зайнятості з числа учасників АТО (11 осіб) отримують допомогу по безробіттю, середній розмір якої становить 3842 гривні.

Додаткова інформація