Перепоховання загиблого бійця Другої світової війни

20 12 2017 120 грудня в с. Кадомка Кагарлицького району відбулося перепоховання уродженця с. Кадомка Ржищівського (тепер Кагарлицького) району Київської області, учасника Другої світової війни Омельченка Григорія Пилиповича, 1898 року народження.

Завдяки пошуковій роботі наших сусідів, слідопитів Черкащини, зокрема Канівського району, було встановлено місце загибелі нашого земляка Омельченка Григорія Пилиповича, про військовий шлях якого не було нічого відомо ні його дружині, ні дітям. Омельченко Григорій Пилипович народився 1898 року у родині хліборобів – Якелини та Пилипа. Все довоєнне життя працював на землі: сіяв і косив, орав і молотив, плекав хліб. До початку війни створив родину, в якій народилося семеро дітей, на жаль, двох із них забрав голодомор, одна дитина померла ще зовсім малою, а четверо: Параска, Василь, Катерина та Микола з надією чекали на батька з війни, та не дочекались. На фронт Григорій Пилипович пішов влітку 1941 року, його родина так ніколи і не дізналася про бойовий шлях батька і чоловіка, що виявився таким коротким. На сьогодні в живих немає не тільки дружини, а й дітей воїна – земляка. Залишилися внуки та правнуки, залишилися односельці, що шанують пам'ять про загиблих у тяжкій тій війні.

Від імені нашої сільської громади висловлюємо слова вдячності пошуковцям із Канівщини, що відшукали могилу нашого земляка і через 76 років після загибелі допомогли повернути його прах на рідну землю.

Настоятель місцевого храму отець Юрій відслужив поминальну панахиду на місці захоронення героя на місцевому кладовищі. Мітинг організований сільською радою та місцевим Будинком культури.

20 12 2017 220 12 2017 3