Звіт про роботу спостережної комісії при Кагарлицькій райдержадміністрації за 2017 рік

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», від 17.05.2012 року №383 «Про внесення змін до положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» при Кагарлицькій районній державній адміністрації діє спостережна комісія.

Відповідно до розпорядження голови Кагарлицької райдержадміністрації від 13.05.2017 № 143. «Про затвердження оновленого складу спостережної комісії», спостережна комісія складається з 11 членів комісії, очолює її керівник апарату райдержадміністрації Демиденко Л.В.

Засідання спостережної комісії проводяться по мірі необхідності, але не менше одного разу на місяць. Протягом 2017 року спостережною комісією на виконання покладених на неї завдань було проведено 24 засідань, з них 2 засідання було проведено безпосередньо у державній установі «Кагарлицька ВК»№ 115.

На засіданнях комісії розглядалися матеріали стосовно засуджених осіб (умовно-дострокового звільнення, заміни невідбутої частини покарання більш м`яким), організації громадського контролю щодо осіб, звільнених від відбування покарання.

Членами спостережної комісії вивчається стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, умов їх праці та навчання, стан організації соціально-виховної роботи. Здійснювалась організація громадського контролю за дотриманням прав і інтересів засуджених.

Протягом 2017 року на адресу спостережної комісії надійшло 5 повідомлень від виправних колоній та управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації про осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Спостережною комісією здійснюється організація громадського контролю, організація трудового та побутового влаштування осіб, звільнених від відбування покарання.

За повідомленнями спостережної комісії Кагарлицьцької районної державної адміністрації про звільнення від відбування покарання громадський контроль здійснюють сільські та міська ради за місцем проживання даних осіб. Протягом звітного періоду спостережною комісією було надано 5 доручень щодо здійснення громадського контролю на місцях. В межах громадського контролю було здійснено обстеження житлово-побутових умов проживання звільнених осіб, проводяться профілактичні заходи з умовно-дострокового звільненими. Даним особам надано консультації щодо оформлення документів, працевлаштування, соціальної адаптації.

Ведеться співпраця спостережної комісії Кагарлицької РДА з відділом превенції національної поліції, районним центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, громадською організацією «Я-Легенда».

Протягом 2017 року працівниками центру спільно з представниками громадської організації «Я-Легенда» було проведено 4 профілактично-виховних бесіди по загальноосвітніх закладах району, які були спрямовані на попередження негативної поведінки серед учнів. Охоплено 114 учасників. Заходи було проведено на базі Балико-Щучинської ЗОШ І-ІІ ступенів, Буртівської ЗОШ   І-ІІІ ступенів, Шубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Слобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Теми зустрічей: «Профілактика негативних проявів в учнівському середовищі», «Безпека спілкування в інтернеті», «Роль суїцидальних груп у соціальних мережах», «Підліток і шкідливі звички».

За даний період до Кагарлицького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за направленнями Кагарлицького міського районного відділу з питань пробації звернулося 24 особи, які вчинили злочин, не пов’язаний з позбавленням волі. Даним особам надано 120 соціальних послуг. Було надано психологічні, педагогічні, інформаційні, юридичні, економічні послуги. Проводилась робота по профілактиці правопорушень та злочинності в подальшому житті. Проводились відповідні бесіди для формування мотивації до самостійного вирішення проблем та стереотипу позитивної поведінки, здорового способу життя.

Дотримуючись принципу прозорості діяльності спостережної комісії для суспільства, інформація про роботу спостережної комісії висвітлюється в районній газеті «Вісник Кагарличчии» та на офіційному сайті райдержадміністрації.