Семінар-тренінг для аграріїв Кагарлицького та Обухівського районів

14 02 2018 214 лютого управлінням агропромислового розвитку Кагарлицької РДА спільно з департаментом агропромислового розвитку Київської ОДА, за участю регіональних представників проекту «Аграрні розписки в Україні», проведено семінар-тренінг з питань застосування агарних розписок для аграріїв Кагарлицького та Обухівського районів.

В семінарі взяли участь заступник директора департаменту АПР Київської ОДА Руслан Владика, начальник управління агропромислового розвитку Кагарлицької РДА Валентина Голованчук, керівники та спеціалісти агроформувань різних форм власності Кагарлицького та Обухівського районів.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Мета проекту – покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників шляхом запровадження в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки».

Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери); міжнародні організації.

В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових і матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з існуючими інструментами.

Аграрні розписки можуть зайняти свою нішу на ринку кредитування, коли сільгоспвиробники матимуть різноманітні пропозиції від банків та інших фінансових установ, переробників сільськогосподарської продукції, компаній, які пропонують насіння, добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку та обладнання, надають послуги зі збирання, збереження врожаю. Якщо такі пропозиції будуть вигідні аграріям, вони вже найближчим часом матимуть можливість активно використовувати аграрні розписки для залучення додаткового фінансування.

14 02 2018 314 02 2018 414 02 2018 5