Відкриття виставки "1917-1921: український вимір"

25 05 2018 223 травня 2018 року в м. Кагарлик на базі районного краєзнавчого музею відкрито фотодокументальну виставку Державного архіву Київської області «1917 – 1921: Український вимір», яку Державний архів Київської області присвятив 100-річчю Української революції 1917 – 1921 років.

На виставці використані і представлені документи Державного архіву Київської області, Центрального Державного архіву вищих органів влади і управління України, Центрального державного історичного музею у м. Києві, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного, вислови видатних діячів та цитати з документів.

Виставка складається з чотирьох тематичних блоків: "Українська Центральна Рада. Втрачені ілюзії", "Гетьманат. На німецьких багнетах", "Директорія. Між молотом і ковадлом", "Селянський повстанський рух. Своя правда" та відображає події революції українського народу, який уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову.

Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Події років 1917-1921 років з цікавими документами представлені на фотодокументальній виставці. Запрошуємо до перегляду. Демонстрація виставки у м. Кагарлик триватиме з 23 травня по 06 червня. Ознайомитися з виставкою можна в районному краєзнавчому музеї за адресою: вул. 97 Стрілецької дивізії.

25 05 2018 325 05 2018 4