Небезпечний карантинний організм

30 05 2018З початком встановлення середньодобової температури +12°С в кінці травня на початку червня місяця на деревах та кущах ми помічаємо павутинні гнізда на кінцях гілок, де знаходится велика кількість маленьких гусениць темно-зеленого кольору - це гусінь американського білого метелика.

Зафіксовано, що гусінь АБМ пошкоджує понад 250 видів кущів і дерев лісових та декоративних, найпоширеніші види: клен американський, шовковиця, яблуні, груші, вишні. Гусені шкідника повністю об’їдають листя на деревах, що призводить до ослаблення та можливої загибелі окремих рослин. Розповсюджуєтся американський білий метелик шляхом природніх перельотів, павутинні гнізда з гусеницями вітром, транспортними засобами, лялечки в пакувальному матеріалі з тарою.

При виявленні павутинних гнізд необхідно провести обрізування і обпалювання павутинних гнізд з гусеницями, використання стовбурових ловчих поясів з гофрованого паперу чи мішковини, при можливості обробити виявлені гнізда з гусеницями молодших віків інсектицидами дозволеними до використання в Україні.

Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році. Доля Ваших насаджень і їх естетичний вигляд у Ваших руках.

Злісний карантинний бур’ян

30 05 2018 2Амброзія полинолиста - це злісний карантинний бур”ян, однорічна рослина, яка розвиває в процесі вегетації могутню надземну масу та кореневу систему. Надмірно висушує і виснажує грунти, викликає алергічні реакції у людини. По зовнішньому вигляду схожа на полин звичайний. Зустрічаєтся на необроблених ділянках, на узбуччях залізничних, шосейних, грунтових доріг, по берегах ставків, по вулицях, в присадибних ділянках.

Потрапивши в культурні посіви та маючи потужну кореневу систему і надземну масу виносить з грунту велику кількість поживних речовин, а це позначаєтся на врожайності.

Амброзія полинолиста особливо шкідлива в період цвітіння ( червень-вересень). Пилок під час цвітіння потрапляючи в дихальні шляхи людини сприяє появі алергіії, симптомами може бути відчуття удушення. Корм тваринам з рослинами амброзієюї полинолистої не рекомендуть.

Поширюєтся амброзія полинолиста насінням, засміченими зерновідходами, сіном, соломою. При виявленні вогнищ амброзії полинолистої - знищувати шляхом виривання рослин з корінням або низьке скошування перед початком фази цвітіння. Значний ефект можливо отримати при застосування гербіцидів дозволеними до використання в Україні. Практикують проводити залуження багаторічними злаковими чи злаково-бобовими травосумішами.

Провідний спеціаліст-державний
фітосанітарний інспектор                                         О.М.Назаренко