Розширена нарада з питань перспектив розвитку агропромислового комплексу Київської області

12 03 2019 2012 березня в смт. Макарів відбулася розширена нарада під головуванням голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, за участю  Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремета, з питань перспектив розвитку агропромислового комплексу Київської області, проблемних питань та шляхів їх вирішення.  Участь в заході взяли в.о. голови Кагарлицької районної державної адміністрації Світлана Синюк та заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергій Сколота.

Відкриваючи робочу нараду О.Терещук зауважив щодо необхідності максимальної підтримки аграріїв, адже вони є фундаментом розвитку вітчизняної економіки: “Важливо почути думки, пропозиції та бачення, як поліпшити агропромислову сферу, що потрібно донести до вищих щаблів влади, щоб питання, які перешкоджають нашим аграріям бути конкурентноспроможними, виробляти продукцію впроваджуючи європейські технології та стандарти, а також працювали на законних правах з орендодавцями, на жаль рейдерські захоплення мають місце в окремих районах області — були вирішені, можливо не одразу, але поступово і цілеспрямовано. Хотілося б зазначити, що облдержадміністрація працює в напрямку створення дорадчого органу з напрацювання вище вказаних питань та шляхів їх вирішення із залученням представників агросфери різних напрямків”.

З окремими аспектами тематики зустрічі до присутніх звернувся і Міністр інфраструктури України, повідомивши, що за минулий рік кошти від експорту української аграрної продукції склали 19 млрд. доларів. Триває робота по вирішенню логістичних питань — транспортуванню продукції, наразі мова йде про купівлю 30-ит нових тепловозів. Також в логістичній сфері не потрібно забувати і про річковий напрямок, він є і зручним і більш дешевшим. Проте, звісно ж основними артеріями залишаються дороги. Що стосується Київщини, то на розбудову доріг скеровано 2 млрд. грн.

Слово мав і заступник Міністра аграрної політики та продовольства України В.Шеремета, зосередивши увагу присутніх на підтримці державою найменших аграріїв у сільській місцевості, для яких передбачені кошти до 6 млрд. грн. в поточному році. “Там де заможні люди, там заможна держава. Пріоритетними є дрібні виробники, які працюють відповідно до чинних норм законодавства, маючи зареєстровані земельні ділянки, земельні договори та своєчасну сплату податків”.

Після офіційної частини заходу відбулося спілкування з залом у форматі “запитання-відповідь” з питань ремонту доріг, створення об'єднаних територіальних громад, отримання компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва для вітчизняних фермерських господарств та виробників плодово-ягідної продукції, сплати акцизного податку на пальне, придбане сільськогосподарськими підприємствами, вартості перевірки якості молочної продукції та відновлення діяльності лабораторій в районах області тощо.

У ході спілкування О.Терещук звертався і до профільних керівників структурних підрозділів облдержадміністрації чи відповідних служб області, з метою віднайдення конструктивних вирішень піднятих питань. Також за результатами розгляду питань були дані доручення.

Під час заходу в районному Будинку культури пройшла виставка робіт народних умільців з районів Київщини. Речі представлені на виставці мали свою унікальність, адже створені в українському етно-стилі.

12 03 2019 21

12 03 2019 24