Як захиститися від підробок насіння

Далі піде мова про ви­ко­ри­с­тан­ня під виглядом відо­мих «тор­го­вих ма­рок», підроб­ка та фаль­сифікація під ви­дом яких на рин­ку ре­алізується «насіння», яке відрізняється від оригіна­ль­но­го та впливає не­до­от­ри­ман­ня очіку­ва­но­го ре­зуль­та­ту для спожи­ва­ча, та недоотримання врожаю сільськогосподарських культур. При виборі продукції звертайте увагу на якість та цілісність упаковки, чіткість та наявність інформації на упаковці про походження насіння, його характеристику строки використання (посіву насіння).

Чим свіжіше насіння тим біль вірогідно отримати кращі врожаї. Вибирайте насіннєвий матеріал провірених марок та виробників перевірених часом. Перевагу віддавати реалізаторам які знаходяться тривалий час на ринку насіння. Не використовувати стихійні ринки не перевірених реалізаторів. При виникненні сумнівів від насіння краще відмовитись. Насіння завезене із за кордону повинне мати супровідні документи, відповідно сертифікати ISTAта OESD. В більшості якісне насіння що знаходиться на ринку оброблене якісними отрутохімікатами та барвниками. Більшість фірм виробників насіння мають на упаковці голограми, або етикетки з кодами що унеможливлює фальсифікацію. Радимо звернути Вашу уваги на пакетування насіння яке прошите декілька разів, що свідчить про підробку даної партії насіння, з’ясувати у представника фірми чи зайти на сайт виробника як виглядає оригінальне пакування того чи іншого насіння. Тому що фірми виробники дбають про якість свого насіння і постійно вдосконалюють методи захисту від підробок. Також слід перевірити чи занесений виробник насіннєвого матеріалу до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу, чи має виробник додаток до договору на право реалізації сортів рослин, та їх кількість. Виробники насіння та посадкового матеріалу повинні мати сертифікат що засвідчує його посівні та сортові якості. Обов’язково перевіряйте щоб інформація не упаковці і етикетці відповідала одне одному. Зверніть увагу про наявність двох однакових етикеток ззовні та в середині пакування що несуть всю інформацію про партію насіння. В залежності від категорії насіння партії маркуються етикетками різних кольорів.

ФОРМА
етикетки для маркування партії насіння

17 05 2019

1. Форма етикетки прямокутна, мінімальний розмір (довжина х ширина) - 110 х 67 мм. Текст друкується чорним кольором.
2. На лицьовому боці етикетки лівий край з написом «Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» обкантовано чорною смугою завширшки 30 міліметрів, решта лицьового боку етикетки фарбується таким кольором:
для добазового насіння - білим з фіолетовою смужкою завширшки 10 міліметрів, розміщеною по діагоналі з лівого нижнього кута етикетки;
для базового насіння - білим;
для сертифікованого насіння першої генерації, гібридів першого покоління - блакитним;
для сертифікованого насіння другої генерації, наступних генерацій - червоним, для суміші насіння - зеленим;
для неостаточно сертифікованого насіння - сірим.
3. По центру лицьового боку етикетки наведено фоновою сіткою дві великі літери «UA».
4. У нижній частині етикетки зазначається її індивідуальний номер, визначений державним підприємством «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Тільки після  ретельної перевірки можна бути впевненим, що ви купуєте якісне насіння.

Лише в такому разі сподіваємось що Ви захистите себе і придбаєте якісне насіння та отримаєте задоволення врожаю .

Головний спеціаліст Держпродспоживслужби
в Київській області, державний інспектор                                  Д.Є.Івашко