Збережімо наші ліси!!!

Ліси – національне багатство України. Це знає кожен. Вони займають більше 10 млн. га земельних угідь нашої держави. Та статистика свідчить, що минулого 2012 року в нашій державі виникло більше 3 тисяч лісових пожеж, які пошкодили понад 3,4 тисячі гектарів лісу. Завдані ними збитки обчислюються мільйонами гривень. На гасіння лісових пожеж залучаються значні сили лісової галузі України. Лише протягом кількох останніх років лісах ДП «Ржищівське ЛГ» сталося більше 15 лісових пожеж, які пошкодили 4 га лісу.

Причинами виникнення пожеж є недбале поводження населення з вогнем, грубе порушення правил пожежної безпеки. Особливої уваги вимагають лісові масиви, що розташовані поблизу місць відпочинку, шляхів тарнспорту, ліній електропередач. Природні й кліматичні умови (висока температура повітря, невелика кількість опадів, тощо) найчастіше лише підвищують ймовірність загоряння та впливають на швидкість розповсюдження пожежі.

З метою виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки по пдіприємству створено бригади державної пожежної охорони для патрулювання лісових масивів протягом пожежонебезпечного періоду. Та основне завдання лісоводів - не допустит та попередити виникнення пожеж у лісі, провести роз’яснювальну та агітаційну роботу з населенням.

Пам’ятайте – ліс, це наше спільне багатство. Не потрібно розводити багаття у ньому в суху спекотну пору, небезпечно також випалювати суху трав’яну рослинність, та безвідповідально кидати сміття у ньому.

Бережіть ліс від ПОЖЕЖІ!!!

 

 

Інженер охорони та захисту лісу

ДП «Ржищівський лісгосп» Рябченко М.М.


 

Лісокультурна кампанія та благоустрій

ДП «Ржищівський лісгосп» у 2013 році

 

В ході щорічної лісокультурної кампанії державним підприємством «Ржищівське лісове господарство» висаджено 19 гектарів лісових культур, крім того в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» 2 га. В даній акції взяли участь як самі працівники лісгоспу, так і учні шкіл, які щороку активно допомагають лісівникам. Цього року висаджували дерева акації білої, ясена, клена та інших порід.

 

 

Разом із створенням молодих лісів у ²гарячу² весняну пору 20 квітня у День довкілля було проведено прибирання та благоустрій території контори підприємства, п’яти підвідомчих лісництв та очищенні лісів від сміття.

Разом з працівниками Кагарилицької районної державної адміністрації та заступником голови Лялюком З. О. у День довкілля було здійснено висаджування дерев на Букринському плацдармі у селі Балико-Щучинка. Під час даного заходу були висаджені саджанці дуба звичайнго, форзиції європейської. На території Ржищівської ЗОШ №2 школярі висаджували декоративні породи – тую, ялину, форзицію, ялівець, самшит та інші породи.


Загалом колективом підприємства було ліквідовано більше 30 стихійних сміттєзвалищ вздовж доріг на території лісових масивів, висаджено більше 2 тис. шт. молодих дерев та 200 кущів, розчищено та упорядковано 2 джерела. На дані заходи було залучено близько 300 осіб, більшу частину яких становили школярі Стайківської ЗОШ, Ржищівської ЗОШ №2, Кагарлицької ЗОШ №3 та студенти Ржищівського професійного ліцею №28, а також представники органів районної та місцевої влади.

 


 

Інформація про державне підприємство

«Ржищівське лісове господарство»

 

Державне підприємство «Ржищівське лісове господарство» було засноване у 1963 році як Ржищівська гідролісомеліоративна станція. Пізніше, у 1991 році Ржищівську ГЛМС було перейменовано у Ржищівський держлісгосп, а з 2003 року – у ДП «Ржищівський лісгосп».

 

Основною метою створення гідролісомеліоративної станції було здійснення комплексу протиерозійних заходів, захист земель від ерозійних процесів з метою недопущення змиву ґрунтів і потрапляння твердих фракцій ґрунту в ріки і водойми, створення умов для підвищення родючості сільськогосподарських угідь.

На даний час колективом підприємства на оголених раніше схилах і вершинах діючих ярів створено понад 10 тис. га рукотворних лісів та більш як 500 га полезахисних лісосмуг. Також було відсипано 410 водозатримуючих валів загальною протяжністю 66,3 км. Підприємством було побудовано 58 лотків-швидкотоків, що дало змогу попередити ріст вершин більш як 2 тис. ярів.

Державне підприємство «Ржищівський лісгосп» розміщене на території Кагарлицького, Миронівського та Обухівського адміністративних районів і включає в себе 5 лісництв, що налічують 19 майстерських дільниць, цех переробки деревини та цех механізації.

Загальна площа господарства становить 11396 га. Основну частину лісів займають соснові насадження - 30,4%, насадження акації білої - 29,4%, дуба звичайного - 20,9%, та інші породи - 19,4%.

На сьогодні підприємство створює щороку близько 40 га нових лісових насаджень. У розсадниках підприємства вирощується близько 800 тис. шт. сіянців та саджанців. Щороку проводяться рубки формування та оздоровлення лісів на площі близько 230 га. Обсяг реалізованої товарної продукції по підприємству становить більше 2 млн. грн. Чисельний склад працівників становить в середньому 112 чол.

Одними із найболючіших питань, що стоять перед лісоводами підприємства є недопущення лісових пожеж на території державного лісового фонду, а у випадку їх виникнення - забезпечення швидкої їх локалізації та ліквідації. Для цього щорічно лісова охорона у весняно-літній період здійснює патрулювання у майстерських дільницях, проводить роз’яснювальну роботу з населенням по недопущенню виникнення лісових пожеж. Паралельно із цим проводиться агітаційна робота щодо незаконності вчинення населенням незаконних рубок, викиду сміття, інших лісопорушень, а також доводяться види відповідальності за ці вчинки.

Всі протипожежні заходи загалом попереджають виникнення і поширення пожеж у лісах підприємства, але слід зауважити, що першопричиною виникнення майже всіх лісових пожеж є людина і вся відповідальність за їх виникнення в першу чергу лежить на громадянах - відвідувачах лісів.

ДП «Ржищівський лісгосп» має об’єкти природно-заповідного фонду, а саме: ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Ржищівський» (1288 га), ботанічний заказник місцевого значення «Маслівський» (942,9 га), регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів» (2113 га) та ландшафтні заказники місцевого значення «Ржищівський» (1712 га), «Урочище «Калинове»» (114 га) і «Щербанівський» (67,2 га), які створені з метою збереження типового для Лісостепу Придніпров’я ландшафту та встановлення необхідних вимог режиму охорони, відтворення та використання природних ресурсів. Загальна площа об’єктів природно-заповідного фонду ДП «Ржищівський лісгосп» становить 6,2 тис. га.

 

 

 

Заходи на 2013 рік

 

З метою розширення еколого-лісівничої пропаганди і просвіти населення, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, та відповідно до щорічної акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» у ДП «Ржищівський ЛГ» проводитимуться слідуючі заходи:

- озеленення та благоустрій садиб, кордонів лісництв і прилеглих територій;

- впорядкування територій парків, скверів, алей;

- впорядкування мість відпочинку і рекреаційних пунктів;

- ліквідація сміттєзвалищ;

- очищення від сміття берегів рік озер та водойм;

- розчищення та упорядкування джерел і криниць.

Головний захід акції - садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення із залученням учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

Початок акції - 21 березня, що проголошене Генеральною Асамблеєю ООН як Міжнародний день лісів. Закінчення акції - День Довкілля, який щороку проводиться в Україні в третю суботу квітня.

 

 

Пропонуємо

 

ДП «Ржищівський ЛГ» пропонує для реалізації широкий асортимент дерев та декоративного посадкового матеріалу за ціною, нижчою від ринкової вартості на 30-40%. Дерева та рослини нашого підприємства мають ряд переваг, а це висока якість, придатність до висаджування в нашій місцевості, висока приживлюваність та низька ціна. Купуйте наш посадковий матеріал за телефоном гарячої лінії: (04573)2-14-79; (099)151-21-89.

Контактні телефони підприємства та структурних підрозділів:

Контора підприємства

(04573) 2-14-70

Ржищівське лісництво

(04573) 2-10-73

Кагарлицьке лісництво

(04573) 5-19-00

Стайківське лісництво

(04573) 3-02-33

Маслівське лісництво

(04574) 333-03

Ходорівське лісництво

(04574) 365-93

Додаткова інформація