УВАГА !!! на території Кагарлицького району ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ випадок АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ ДИКИХ КАБАНІВ

21 12 2020 2Згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві з матеріалу від диких кабанів, які впольовані на території мисливського господарства ТОВ «Оксамит Сервіс» (обход № 2) Кагарлицького району Київської області виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Рішенням ТЕБ та НС Ржищівської міської ради Протокол № 26 та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кагарлицькій райдержадміністрації Протокол № 3 з 18 грудня 2020 року запроваджено карантин щодо африканської чуми свиней та визначено:

– територію мисливського господарства ТОВ «Оксамит Сервіс», населені пункти с. Балико-Щучинка та с. Уляники (Кагарлицького району) з прилеглими до них територіями зоною захисту;

– м. Ржищів, с. Півці, с. Онацьки, с. Кузьминці, с. Яблунівка з прилеглими до них територіями, свиногосподарства ТОВ «Агроюніт» та ФГ «Аллазаров», мисливське господарство ТОВ «Трипільський мисливець» зоною нагляду.

Заходи в зоні захисту

1. Облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней.

2. Забій усіх клінічно здорових свиней населення та господарств зони захисту у визначеному ДНПК місці та використання туш після проведення лабораторних досліджень на АЧС від не менше 10 % забитих тварин.

3. Умертвіння та спалення у визначеному ДНПК місці свиней з ознаками захворювання.

4. Заборона:

ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті;

торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

Заходи в зоні нагляду

1. Збори громадян у населених пунктах із проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

2. Облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності.

3. Знищення бродячих котів і собак гуманними методами, а також проведення дератизації власниками господарств усіх форм власності.

4. Заборона торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

5. Проведення дезінфекції

Для обробки приміщень, обладнання, загонів, території епізоотичного вогнища, забійних пунктів та інших місць, де перебували тварини, тощо використовують дезінфекційні розчини, що знешкоджують вірус АЧС.

Розрахунки витрат дезрозчинів на 1 м-2 та експозиція їх застосування визначаються відповідно до настанов з їхнього застосування.

Після остаточної дезінфекції проводиться оцінка якості знезараження об’єктів.

Вказаних суб’єктів господарювання та мешканців перелічених населених пунктів просимо з розумінням віднестись до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення африканської чуми свиней на інші території.

Африканська чума свиней (АЧС) — надзвичайно гостра вірусна хвороба, що уражує свійських і диких свиней незалежно від віку та породи. Характеризується вона ціанозом шкіри, значними геморагіями у внутрішніх органах та летальністю, яка досягає майже 100%.

Усі дії в разі підозри щодо виникнення АЧС та вжиття заходів для її ліквідації визначено «Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», яка є обов’язковою для виконання власниками тварин.

Інформування ветеринарних спеціалістів є обов’язковим для власників свиней незважаючи на потужність господарства, його тип та форми власності. Відповідно до законодавства, їх належить спалити, бо це єдиний спосіб гарантованого знешкодження інфікованого матеріалу.

21 12 2020

Телефон для довідок 04573 5 13 49

Додаткова інформація