Новації в застосуванні РРО

Обухівське управління ГУ ДПС в Київській області інформує про нововведення передбачені Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Перш за все, наголошуємо, щозмінами не передбаченовикористанняреєстраторіврозрахунковихопераційспрощенцям 1 групи (річнийдохід до 300 тис. грн.), а такожфізичними особами, якіпродають на ринку власнівживаніречіабопродуктивласногопідсобногогосподарства.

Разом з тим, з жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим, зокрема, для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

-   реалізаціютоварів (наданняпослуг) через мережу інтернет;

-   реалізаціюювелірних та побутовихвиробів з дорогоціннихметалів, дорогоцінногокаміння, дорогоцінногокамінняорганогенногоутворення та напівдорогоцінногокаміння;

-   роздрібнуторгівлюуживаними товарами в магазинах;

-   діяльністьресторанів, кафе, ресторанівшвидкогообслуговування, якщотакадіяльність є іншою, ніжвизначена у п.11 ст.9 Закону України «Про застосуванняреєстраторіврозрахунковихоперацій у сферіторгівлі, громадськогохарчування та послуг»;

-   діяльністьтуристичних агентств, туристичнихоператорів;

-   діяльністьготелів і подібнихзасобівтимчасовогорозміщення;

-   реалізацію текстилю (окрімреалізації за готівковікошти на ринках);

-   реалізацію деталей та приладдя для автотранспортнихзасобіввідповідно до переліку, щозатверджується КМУ.

З 01 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, крім І групи.

При цьому з 01 січня 2021 року граничний обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку ІІ групи збільшується з 1,5 млн. грн. до 2,5 млн. гривень.

Обухівське управління