Вимоги щодо застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що новації, які впроваджуються у дію законами України «Про внесення змін до законів України «Про застосуванняреєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування.

Названі закони не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів (виключення складають: реалізація технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, ювелірних виробів).

За відсутності документів на товар нові штрафи Законом про РРО не запроваджуються.

Підприємець в будь-якому випадку має обліковувати проданий товар «для себе», щоб визначати результати власної діяльності.

Програмне забезпечення програмних РРО буде інтегруватись із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури справ.

Крім того, дія нових законів не поширюється на мікробізнес, оскільки нові правила застосування РРО не зачіпають платників єдиного податкуІ групи (річний дохід до 300,0тис.грн.) фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

ГУ ДПС у Київській області