357 сучасних срібних колекційних монет та медалей 999 проби намагалися незаконно ввезти з США до України через пункт пропуску «Бориспіль»

23 3 05 2018Працівниками митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці ДФС зафіксовано чергову спробу незаконного переміщення через митний кордон України колекції срібних монет та медалейзагальною вартістю понад 165 тис. гривень.

Монети номіналом 1 гривня «…За нас і душі праведних, і сила архістратига Михаїла» Нацбанку України, монети номіналом два долари, з зображенням на аверсі королеви та надписом «ElizabethIID.G. Regina 2 Dollars», з зображенням на реверсі вовків та надписом «CANADA2016 9999 MBFineSilver ¾ OZArgentPur», монети номіналом один долар, з зображенням на аверсі королеви та надписом «BritishVirginIslandsQueenElizabethII 2017»,

з зображенням на реверсі коня та чоловіка та надписом «Ag.999. 1 ounceONEDOLLAR», монети номіналом сто шиллінгів, з зображенням слонів та надписом на аверсі «AfricanWildlifeElephant 1 ozAg 999», та з зображенням герба, «SOMALIREPUBLIC 2015 100 shillings» на реверсі, медалі з надписом на одному боці «GetYourKicksRoute 66 OneTroyounce .999 FineSilver», та на іншому боці «Route 66», а також срібні зливки з зображенням на одному боці чоловіка та надписом «.999 FINESILVER 1 oz.TROYFREEDOM», на іншому боці з зображенням птаха та надписом «.999 FineSilver 1 ounce» тощо знаходилися у нашої співвітчизниці, яка поверталася на батьківщину через аеропорт «Бориспіль» з Нью-Йорка транзитом через Туреччину.

Для проходження митного контролю громадянка самостійно обрала спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчила, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянка не надавала, з приводу декларування переміщуваних нею предметів до інспекторів митниці не зверталася.

Колекція монет та медалей, що знаходилися в ручній поклажі (жіночій сумці та валізі) у пакетах з тканини і переміщувались без ознак приховування, були виявлені під час проведення митного контролю багажу пасажирки із застосуванням технічних засобів контролю за допомогою рентген-апарату.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети та медалі вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянкою України, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор», банківських металів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню у повному обсязі та переміщення яких через митний кордон обмежено, що передбачено Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою Постановою Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р. зі змінами внесеними Постановою Правління НБУ № 312 від 25.07.2012 р., мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

ГУ ДФС у Київській області