На підтримку збройних сил України платники податків Київщини спрямували 670 млн. грн.

Як повідомив начальник ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін, на підтримку збройних сил України платники податків Київщини за 11 місяців 2018 року спрямували 670 млн. грн. військового збору. Цей показник на 26% перевищує суму, перераховану за відповідний період минулого року, що у грошовому еквіваленті дорівнює 136 мільйонам гривень додаткових коштів.

Відповідно до норм Податкового кодексу України, платниками збору  є:

-  фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізичні особи - нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні;

- податкові агенти.

У перерахованих осіб військовим збором  оподатковується загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

У фізичних осіб – підприємців, крім тих що обрали спрощену систему,об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід.

Для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є сукупний чистий дохід.

Ставка військового збору становить 1,5 % від об'єкта оподаткування.

ГУ ДФС у Київській області