Вбережіть свою домівку від крадіїв!

19 11 2019Поліція вже вкотре нагадує правила, якими більшість нехтують громадяни.

Щоб потрапити до оселі, зловмисники пошкоджують двері, вікна, замки, стіни, чи підбирають ключ. Перш, ніж проникнути в житло, злодії часто проводять своєрідну «розвідку», аби переконатись що у квартирі чи будинку є цінності і на свята нікого не буде. Отже, не розповідайте про свої статки та плани на вихідні незнайомцям (і попередьте про це членів своєї сім’ї).

Варто пам’ятати про наступне: не забувайте закривати все, коли виходите з дому; ключі не слід залишати в легкодоступних місцях; якщо ви довго не будете з’являтися вдома – попросіть родичів наглянути за житлом. А також не афішуйте свої мандрівки у соцмережах. Окрім цього, важливо не зберігати в оселі багато грошей та коштовностей. Мешканці приватних будинків, перших і останніх поверхів багатоповерхівок мають встановити решітки на вікна. Якщо є можливість – не завадить обладнати домівку сигналізацією.

Будьте уважні до незнайомців, які з’являються у вашому будинку чи у кварталі, до підозрілих транспортних засобів. Якщо щось чи хтось вам видалися підозрілим, повідомляйте про такі факти поліцію. Ваша інформація дозволить попередити злочин чи допомогти його розкрити. Якщо ви таки виявили сліди крадіжки у своєму житлі, не панікуйте і нічого не торкайтеся – одразу телефонуйте до поліції.