Послугами Київської обласної служби зайнятості скористались понад 2 мільйони громадян

Про це повідомив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук під час онлайн прес-конференції, що відбулась 09 грудня 2020 року.

21 січня 1991 року на виконання постанови Ради Міністрів УРСР, Київський облвиконком приймає рішення № 9 „Про створення державної служби зайнятості в області”. Цю дату можна вважати днем народження Київської обласної служби зайнятості.

Київська обласна служба зайнятості за час свого існування досягла вагомих результатів:

- з 1991 року послугами обласної служби зайнятості скористались понад 2 мільйони громадян, з яких працевлаштовано 600 тисяч – це кожний третій;

- шляхом надання дотацій роботодавцям працевлаштовано понад 12 тисяч громадян;

- одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю отримали майже 15 тисяч громадян;

- професійне навчання проходили 138 тисяч громадян;

- участь в оплачуваних громадських роботах взяли майже 200 тисяч осіб.

Сьогодні державна служба зайнятості - сучасна сервісна установа з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості. З кожним роком покращується якість надання послуг. Здійснюється профілювання безробітних та соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту; використовується нова форма підбору кадрів на засадах рекрутингу, що дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного замовлення роботодавця; активно використовуються електронні сервіси як для шукачів роботи, так і для роботодавців – завдяки цьому кожен має можливість отримати послуги в режимі он-лайн. Впроваджено інститут кар’єрного радника та консультанта роботодавця.

Цей рік як для України в цілому, так і для Київської області є непростим. Коронакриза внесла свої корективи не тільки в життєві плани мільйонів українців, а й в економіку країни, і, як наслідок, у ситуацію з безробіттям.

За період   карантину   всього за послугами до Київського обласного центру зайнятості звернулося 37,1 тис. осіб,з них 27,8 тис. осіб безробітних.

Протягом карантину за направленням Київської обласної служби зайнятості отримали роботу 19,0 тис. осіб., з них 13,5 тис. осіб – зареєстрованих безробітних осіб. Всього ж за 11 місяців цього року нами працевлаштовано 23,1 тис. осіб. З числа колишніх безробітних знайшли роботу 25% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 20% – у переробній промисловості, 15% – у оптовій та роздрібній торгівлі, 40 % – інші види діяльності.

Середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю   у листопаді становив   4 666 грн.

У січні-листопаді 2020 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості Київської області становила 6,5 тис. Кількість вакансій у базі даних Київської обласної служби зайнятості становила 34,4 тис. одиниць. найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, професіонали, найпростіші професії.

Крім, того протягом січня – листопада:

-                               39 осіб працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

-                               22 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу;

-                               У громадських роботах та роботах тимчасового характеру взяли участь 3,8 тис. громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: супровід інвалідів по зору, благоустрій та озеленення територій;

-                               профорієнтаційними послугами охоплено 48 тис. осіб, з них 5,1 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, в тому числі й учнівська молодь.

Сучасний ринок праці відрізняється збільшеною конкуренцією. Тому шукачі роботи за допомогою професійного навчання чи перенавчання мають змогу підвищити свій професійно-кваліфікаційний рівень та відповідати сучасним вимогам роботодавців. З початку за сприяння обласної служби зайнятості 3,1 тис. безробітних осіб проходили професійне навчання.

Київська обласна служба зайнятості не тільки працевлаштовує безробітних громадян, а й допомагає суб’єктам мікро, малого та середнього підприємництва зберегти, як робочі місця, так і власний бізнес.

Урядом України своєчасно було прийнято програму надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцям та фізичним особам-підприємцям без найманої праці.

На сьогодні до обласної служби зайнятості звернулося із заявами про таку допомогу більше 7,5 тисяч суб’єктів підприємництва, в тому числі майже 6,6 тисяч фізичних осіб-підприємців без найманої праці; прийнято майже 5,5 тисяч позитивних рішень та збережено більше 8,6 тисяч робочих місць.

Головне, Київська обласна служба зайнятості і надалі залишатиметься провайдером якісних соціальних послуг кожному клієнту.