Штампу в паспорті про укладення шлюбу та його розірвання вже не буде

18 07 2017 3Багато українців, які прийшли в відділи державної реєстрації актів цивільного стану та виявили бажання укласти шлюб або його розірвати, на порозі кабінету, де раніше проставлялися штампи про реєстрацію відповідного акту цивільного стану, чують новину про те, щоштампи про укладення шлюбу та його розірвання, до яких всі так звикли, в паспорті вже не проставляються.

Коли виникли такі зміни та в чому їх необхідність? Давайте з’ясуємо.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» від 14.07.2016р. № 3224 (закон вступив силу з 01.10.2016р.) – Верховна Рада постановила зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема до Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні».

Відповідно до даних змін - штамп в паспорті громадянина України про укладення шлюбу або його розірвання в графі «сімейний стан» на 10 сторінці паспорту вже не проставляється. Натомість, на підставі актового запису про шлюб кожному із подружжя видається свідоцтво про шлюб (раніше видавали одне свідоцтво).

Тому, як наслідок, штампу про розірвання шлюбу також вже не буде та Свідоцтво не видаватиметься, а інформація про те, що шлюб розірвано, буде вноситись до реєстру актів цивільного стану громадян.

На прохання заявника, для підтвердження наявності відмітки про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб - може бути видано витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.