Уряд запровадив прозорі аукціони для продажу дозволів на видобуток газу

26 07 2018Уряд своїм рішенням запроваджує в Україні систему електронних торгів на дозволи й ліцензії на використання надр. В першу чергу це стосується видобутку газу. Це рішення розширить коло учасників ринку, збільшить обсяги інвестицій і надходження до бюджету України, а також посилить державну енергонезалежність.

Такі дозволи будуть надаватись лише на відкритих аукціонах через систему електронних торгів ProZorro– для запобігання можливій корупції. Відтепер можна відслідкувати торги на кожному етапі їх проведення. Контакт з чиновниками непотрібен. Правила – прозорі і єдині для усіх. А дозволи продаються на аукціонах за ринковою ціною.

26 07 2018 2

Кожен може в режимі онлайн бачити, що продається на аукціонах, де продається, ціну і обсяги видобування. Терміни погоджень будуть значно скорочені, аукціони будуть проведені вже у найближчі місяці.

26 07 2018 3

Прийняття Кабінетом Міністрів України цього пакету рішень дає можливість значно збільшити обсяги інвестицій і збільшити обсяги власного видобутку.      Наразі на аукціон виставляється 44 спецдозволи з початковою вартістю 3 млрд гривень. Раніше така кількість ділянок виділялася за 50 млн – вигода для бюджету держави очевидна. До того ж ці рішення дозволять відкрити доступ до видобутку на 14 ділянках на шельфі Чорного моря.

26 07 2018 4

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Наша мета - відкрити геодані, дати можливість приходити бізнесу на основі прозорих аукціонів і добувати газ, аби ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося - знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін, - сказав Глава Уряду. - Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологій, де будуть працювати українці, і ми зможемо забезпечити незалежність від будь-якої держави».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України