Володимир Шандра: «Дбаючи про громадянське суспільство, розвиваємо демократію і європейські цінності»

27 10 2015У вівторок у приміщенні Київської облдержадміністрації відбулося перше розширене засідання Президії Платформи громадянського суспільства «Збудуємо Європу в Україні». Створена наприкінці вересня цього року, дана організація об’єднала довкола себе Громадські ради, які працюють при облдержадміністраціях у різних регіонах країни. Ця Платформа має за мету взяти активну участь у контролі за імплементацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також долучитися до реалізації європейських реформ у країні і сприяти якомога швидшій інтеграції України у західний простір.

Засідання Президії даної платформи відбулося під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Володимира Шандри. Участь у ньому взяли координатор Платформи громадянського суспільства Петро Петриченко, голова Громадської ради при КОДА Руслан Грінченко і представники Громадських рад при облдержадміністраціях з різних регіонів, зокрема Чернігівщини, Житомирщини, Хмельниччини тощо.

Конструктивний діалог між владою і громадянським суспільством є ознакою «здорової» демократії і прозахідного рівня розвитку країни. Володимир Шандра, відповідаючи на запитання представників Платформи, провів паралелі між розвитком так званого третього сектору і розбудови країни в цілому.

«Роблячи вклад у розвиток громадянського суспільства, ми дбаємо про європейські цінності нашої держави, про розбудову її демократичних засад і соціальної політики. Зі свого боку, ми даємо «зелене світло» для розвитку громадянського суспільства в країні і готові стати майданчиком для діалогу між представниками влади і громадами на Київщині. Громадські активісти повинні контролювати місцеву владу, пильно стежити за її кроками і водночас допомагати їй проводити ефективну господарську діяльність», - зазначив Володимир Шандра.

На його переконання, громадянське суспільство повинно здійснювати результативний вплив на державу. У той же час чиновники через тиск громадськості повинні усвідомити відповідальність за формування і здійснення державної політики.

Під час засідання координатор Платформи Петро Петриченко повідомив, що у рамках організації вже створено і затверджено 15 робочих груп, які працюватимуть у різних напрямках і відповідно вирішуватимуть ті чи інші питання.

Додаткова інформація