Обов’язкова умова для набуття права на пенсію

24 09 2019 3Фахівці Кагарлицького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) постійно інформують жителів Кагарличчини, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини.

Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що отримання заробітної плати «в конверті» сьогодні, позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки. Тож найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин. Для набуття страхового стажу, який необхідний для призначення пенсії, потрібно працювати лише з офіційним оформленням трудових відносин. А роботодавець зобов’язаний сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тільки оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Хочемо нагадати, що у разі відмови роботодавця легалізувати трудові відносини, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

Також дуже актуальним є питання сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, що забезпечують себе роботою самостійно. Як показує статистика, із кожним роком збільшується кількість звернень за призначенням пенсії осіб, які у 2004-2010 роках займалися підприємницькою діяльністю. У той час сплата мінімального внеску не була обов’язковою, а відрахування від єдиного та фіксованого податків до Пенсійного фонду були значно меншими, ніж мінімальний страховий внесок, і пропрацювавши рік, такі фізичні особи-підприємці до свого стажу додавали лише кілька місяців.

На сьогодні сплата єдиного соціального внеску для фізичних осіб - підприємців є обов’язковою. Сума заборгованості не підлягає списанню та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум заборгованості, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Тому при працевлаштуванні або виході на пенсію заборгованість неминуче буде стягнута. Це лише питання часу.

Тож вкотре наголошуємо юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які мають заборгованість із єдиного соціального внеску: вам необхідно в найкоротші терміни погасити борг та своєчасно сплачувати належні суми єдиного внеску.

Для того, щоб контролювати ситуацію щодо наявності страхового стажу кожен громадянин може ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб – особисто в Кагарлицькому відділі обслуговування громадян при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього потрібно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до Кагарлицького відділу обслуговування громадян та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чи на отримання інформаційного  СМС-повідомлення.

Також повідомляємо, що на Веб-порталі електронних послуг додано нові он-лайн сервіси і для страхувальників. Зокрема, наявна інформація щодо поданих звітів та стану розрахунків з Пенсійним фондом України. Ще надано можливість формувати в електронному вигляді (за наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП)) довідки про страховий стаж своїх працівників.