«Е-пенсія» - призначити пенсію можна в «один дотик»

03 01 2020 2Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії - в «один дотик» через Веб-портал електронних послуг Фонду.

В чому перевага такого способу?Ні черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.

Що необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп’ютері.

Як скористатися?

1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг   https://portal.pfu.gov.ua/

2.  Обрати пункт «Заява на призначення пенсії».

3.  Заповнити анкету.

В заяві треба обрати орган, до якого звертаєтесь – той, який територіально найближче до вас. Обрати вид пенсії, вказати адресу місця проживання, інформацію про паспорт. Також можна вказати електронну пошту та номер телефону, щоб відстежувати хід виконання вашої заявки.

4.  Завантажити документи.

Вам необхідно прикріпити підготовлені скани документів. І вказати банківський рахунок, на який отримуватимете пенсію, та реквізити банку.

Для кожного виду пенсії є свій перелік документів, необхідних для оформлення. Пам’ятайте, розмір кожного файлу скану документів не повинен перевищувати 1 Мб.

5.  Підписати заяву електронним підписом.

6.  Відправити її до ПФУ.

Якщо були вказані невірні дані чи не всі поля були заповнені, то система не дозволить відправити заявку.

В цьому випадку треба повернутись і виправити помилки в заяві
Якщо заява була успішно відправлена, система видасть таке повідомлення.

7.  Дочекатися СМС - і прийти до сервісного центру за своїм пенсійним посвідченням.

Отримувати посвідчення потрібно в підрозділі пенсійного фонду з оригіналами документів.

Зазначимо, що додавати документи (у разі потреби) через свій електронний кабінет можна упродовж трьох місяців. Користувачі веб-порталу отримуватимуть повідомлення про надходження, прийняття документів до розгляду, перебіг їх опрацювання і про призначену пенсію. Час очікування розгляду заяви – десять днів. Запрошення відвідати сервісний центр для отримання пенсійного посвідчення Вам може надійти на вказану при реєстрації електронну пошту або за допомогою СМС.

Також слід пам’ятати, що заява про призначення пенсії може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» - один зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України, і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Серед іншого, на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можна також:

- налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

- отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

- застрахованим особам через особистий кабінет отримувати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

- через кабінет страхувальника отримувати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.