Триває інформування громадян про «Е-пенсію»

14 02 2020 5Заступник начальника Кагарлицького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Київській області Віта Заїка 14 лютого 2020 року провела зустріч у трудовому колективі Переселенської сільської ради. Основною темою зустрічі було питання запровадження нової моделі звернення громадян для призначення пенсії в «один дотик».

Фахівець Фонду ознайомила присутніх з сучасними електронними сервісами пенсійної служби, поінформувала про широкий спектр можливостей, які вони надають. Зокрема, повідомила, що зареєстровані користувачі веб-порталу Пенсійного фонду України мають змогу переглядати в «особистому кабінеті» персональні дані щодо розміру нарахованого заробітку, суми сплачених внесків та тривалості зарахованого страхового стажу, усіх нарахувань і перерахунків пенсійних виплат. Також детально зупинилася щодо запровадження нової моделі звернення громадян для призначення пенсії в «один дотик» через веб-портал електронних послуг ПФУ. Адже впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян із Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому. Також вона відповіла на запитання працівників щодо умов і порядку призначення різних видів пенсій та надбавок, наголосила на перевагах легальної зайнятості та необхідності дотримання законодавства про працю.

Окрім того, Віта Заїка провела зустріч в рамках проекту «Школа майбутнього пенсіонера» з головним бухгалтером сільської ради та розповіла їй про порядок звернення за первинним призначенням пенсії, надала перелік необхідних документів, зосередила увагу на вимогах щодо оформлення довідок про заробітну плату для призначення пенсії. Наголосила на необхідності повідомлення органів Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або її припинення, зокрема про працевлаштування, звільнення з роботи, зміну місця проживання, акцентувала увагу на можливих помилках при подачі звітності та розповіла про шляхи їх усунення.

14 02 2020 6