Виплата заробітної плати у «конвертах» позбавляє громадян соціального захисту

14 05 2020 2Фахівці Кагарлицького відділу обслуговування громадян вкотре нагадують, що працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне.

Тому, працівник не отримає відпускних; не отримає в повному обсязі оплату листка непрацездатності; повністю позбавляється  соціальних гарантій, пов’язаних зі скороченням штату, навчанням, народженням дитини. Найманий працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу. Адже пенсію матиме тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати і неприємність даної ситуації громадянин відчує  більш гостро ближче до похилого віку.

Розмір пенсії є похідною від розміру легально нарахованої заробітної плати та тривалості страхового стажу. Особливо хочеться наголосити на тому, що заробітна плата – це складова, яка прямо пропорційно впливає на розмір майбутньої пенсії.

Працюючим громадянам, а також тим, яких запрошують на роботу, необхідно навчитися вести діалог з роботодавцем про умови праці та про оплату праці. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі (найманому працівнику) можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків до Пенсійного фонду України.

Додаткова інформація