ПАМ’ЯТКА для громадян, що звертаються до УСЗН за призначенням субсидії

22 10 20181.Якщо Вам необхідно отримати інформацію про сплачені суми єдиного внеску:

-Звернутись до найближчого управління Пенсійного фонду України за довідками форми ОК-5 (ОК-7), які видаються при пред’явленні паспорта (іншого документа, що засвідчує особу) та документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією або номером паспорта.

2.Якщо Ви не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

- Для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі для здійснення одноразової сплати ЄСВ за попередні періоди, необхідно звернутись до органу Державної фіскальної служби (сума сплати за місяць по такому договору не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (3723*22%*2= 1638,12 грн.))

3.Якщо ви займаєтесь підприємницькою діяльністю і маєте заборгованість по сплаті ЄСВ – терміново погасити борги, адже періоди за які виникла заборгованість до страхового стажу не включаються.

4.Якщо Ви працюєте на підприємстві чи у фізичної особи-підприємця, які мають борги по сплаті ЄСВ – вимагайте у свого роботодавця термінового їх погашення (для зарахування Вам страхового стажу).

5.Інформацію про сплату єдиного внеску можна отримати дистанційно:

- Через веб-портал Пенсійного фонду України
- Шляхом отримання СМС повідомлень.