ЩЕ РАЗ ПРО СУБСИДІЇ

07 11 2018Розпочався опалювальний сезон, тож необхідно добре розібратись із житловими субсидіями. Тим більше, що Кабмін затвердив певні зміни щодо їх надання.

Згідно затверджених змін, на субсидію тепер можуть розраховувати певні категорії громадян, що не сплатили єдиний соціальний внесок.

Ідеться про осіб, у котрих накопичився борг зі сплати ЄСВ з вини роботодавця, безробітних у сільській місцевості, безробітних у місті за умови перебування їх на обліку в центрі зайнятості. Заробітчани, щоб їхні родини могли отримувати субсидію, також можуть не сплачувати ЄСВ на батьківщині. Натомість вони мають подати в органи соцзахисту документи, що підтвердять сплату соціальних внесків за кордоном.

Нагадаємо, що непрацюючим працездатним особам для реалізації права на призначення житлової субсидії необхідно звертатися до органу державної фіскальної служби щодо добровільної сплати єдиного соціального внеску

Також було переглянуто житлові норми. Якщо раніше власники квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 200 кв. м могли розраховувати на субсидію тільки за наявності статусу багатодітної родини, то відтепер ситуація змінилася. Обмеження стосуватимуться лише площі опалювальних приміщень.

Субсидію буде призначено й тим домогосподарствам, які проживають в одному житловому приміщенні, що перевищує норми площі, але мають розділені особові рахунки.

Оформити субсидію на понаднормову площу (але не більш ніж на 30% від норми) тепер можуть, окрім пенсіонерів, також особи, що отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років (при досягненні пенсійного віку) або державну допомогу як особи з інвалідністю з дитинства.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць сезону, що передував опалювального (вересень).

А в разі призначення субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Ці та інші законодавчі нововведення мають покращити ситуацію з нарахуванням субсидій тій категорії громадян, що їх потребують. Також у Міністерстві соціальної політики пропонують новації, які посилять контроль за цільовим використанням коштів, що надають із держбюджету на житлові субсидії. Ідеться навіть про формування білих і сірих списків громадян, котрі претендують на виплати: чесні споживачі майже не підлягатимуть перевіркам, а от помічених у шахрайстві перевірятимуть дуже ретельно.

Варто зазначити, що у липні запрацював єдиний електронний реєстр отримувачів субсидій. За допомогою реєстру можна миттєво перевірити, чи не виплачують на одне домогосподарство кілька субсидій, або з’ясувати, на який період і в якій сумі призначено субсидію певному домогосподарству. Вхід у реєстр відкрито не лише державним органам, а й громадянам.