Пенсійний фонд вкотре закликає роботодавців забезпечувати працівникам справедливі заробітки.

08 15 05 2019Кагарлицьке об’єднане управління ПФУ неодноразово інформувало роботодавців та громадян Кагарлицького, Миронівського та Богуславського районів про те, що від рівня заробітної плати та набутого страхового стажу залежить розмір пенсії, яка буде нарахована при досягненні працівником пенсійного віку.

Тому кожна  працездатна особа має дбати про майбутнє пенсійне забезпечення замолоду, щоб на старості літ не опинитись у скрутному матеріальному становищі.

Ще раз нагадаємо, що особам, які цьогоріч досягнуть пенсійного віку, для призначення пенсії необхідно мати 26 років страхового стажу. До 2028 року законодавчі вимоги до тривалості страхового стажу для реалізації права на пенсійне забезпечення щороку на рік зростатимуть.

Згідно з ухваленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня становить:

• за місячний період – 4173 грн.;
  • у погодинному вимірі – 25,13 грн.

Для зарахування найманому працівникові повного місяця роботи до страхового стажу працедавець зобов’язаний нараховувати заробітну плату в розмірі, не нижчому за  встановлений законодавством мінімальний,  та щомісячно сплачувати не менший за мінімальний єдиний соціальний внесок (з 1 січня 2019 року –918,06 грн.на місяць).

За даними реєстру застрахованих осіб, по Кагарлицькому ОУПФУ за лютий 2019 року близько 1300 особам нараховано заробітну плату у розмірі менше мінімального, а це майже 5,8% від загальної кількості застрахованих осіб.

Закликаємо роботодавців легалізувати заробітну плату та забезпечити справедливий заробіток найманим працівникам, який має встановлюватися відповідно до складності виконуваної роботи, рівня кваліфікації працівника та  результатів його праці.