До уваги сільськогосподарських підприємств - зміни в законодавстві

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Таким чином, платники, які у 2014 р. перебували на обліку, як платники фіксованого сільськогосподарського податку, з 01.01.2015 р. зобов’язані відшкодовувати управлінню ПФУ суми понесених витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених працівникам цих підприємств.

Об’єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Для платників єдиного податку виключень щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, чинним законодавством не передбачено.

У разі несплати сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у визначені строки, заборгованість стягується в судовому порядку.

Начальник ВНПП ОЗО та КПР
УПФУ у Кагарлицькому районі                                       Наталія Геращенко