До уваги сільськогосподарських підприємств - зміни в законодавстві

12 листопада 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 802-VІІІ Про внесення зміни до Закону України Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування щодо уточнення об’єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування (далі – Закон № 802), який набирає чинності 1 січня 2016 року (опубліковано в газеті «Голос України» 01.12.2015 № 226).

Згідно Закону № 802 з 1 січня 2016 року платники, віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, а саме сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, звільняються від відшкодування Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Також Законом № 802 передбачено, що сума заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, що утворилася в період з 1 січня 2015 року до 1 січня 2016 року у платників єдиного податку четвертої групи, підлягає списанню у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України.

Пенсійним фондом України розроблено проекти постанов правління Пенсійного фонду України “Про затвердження Порядку списання сум заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та “Про затвердження Змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” (розміщено на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України).

Списання сум заборгованості буде здійснено після набрання чинності постанови правління Пенсійного фонду України “Про затвердження Порядку списання сум заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.