Пенсіонерам, які працюють

Сьогодні багатьох громадян нашої країни цікавить питання про майбутній розмір пенсій тих, хто, досягнувши пенсійного віку і отримуючи пенсійне забезпечення, продовжує займатися трудовою діяльністю, за яку виплачується заробітна платня.

Обмеження виплат пенсіонерам, що працюють, до 85% від призначеної пенсії стосується лише тих осіб, у яких пенсія перевищує 1432,5 грн. (1,5 прожиткових мінімуми для непрацездатних громадян, згідно Державного бюджету України на 2015 рік з грудня 2015 – 1611,0 грн.). Не підлягають жодним обмеженням пенсії інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни, учасників бойових дій та антитерористичної операції і членів їх сімей. Усі розрахунки нових розмірів виплат було зроблено автоматично, на основі даних, які містяться в особових пенсійних справах.

Пенсіонерам, які вчасно не повідомили про своє звільнення та стояли на обліку в органах Пенсійного фонду як такі, що працюють, у квітні, травні було обмежено виплату пенсій. Цій категорії громадян, а також пенсіонерам, які повідомили про припинення роботи протягом квітня, у травні, червні повернуть суму недоплати.

У травні Пенсійний фонд України надасть звіт стосовно пенсіонерів, які працюють, за даними персоніфікованого обліку, завдяки чому з’явиться можливість зробити остаточну звірку. За даними, наявними в Пенсійному фонді, в нашій країні працює 2,6 з 12,1мільйона пенсіонерів, , або 21,5 %. По Кагарлицькому району працюючих 2,8 тис. з 14,5 тис. осіб (6,2%), за відомостями травня обмеження пенсій пройшло для 727 громадян на суму 169,2 тис. грн. Таким чином, масових проблем з недоплатами не станеться, а ті, що виникли у квітні, травні на 99% буде знято в процесі виплати травневих та червневих пенсій.

Необхідно згадати про призупинення виплат пенсіонерам, які працюють та отримують так звані спеціальні пенсії. Така категорія громадян має вирішувати, що їм вигідніше: продовжувати працювати й отримувати зарплату чи виходити на пенсію.

Довідково: для виплати пенсій у травні 2015 року необхідно 21923,5 тис.грн.