Перерахунок проведено тільки непрацюючим пенсіонерам

Перерахунок проведено тільки непрацюючим пенсіонерам відповідно до ч.3 ст.42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Також, перераховано всі розміри виплат, які залежать від прожиткового мінімуму - доплати, підвищення, надбавки. Також пенсіонерам-інвалідам 1-ї, 2-ї, 3-ї групи, працюючим чи ні, мінімальний розмір пенсійних виплат не може бути меншим за 1130 грн. Також, розмір пенсії по втраті годувальника на одного утриманця не може бути меншим аніж 1130грн.; на двох утриманців – 120% прожиткового мінімуму, а на 3-х та більше 150%.

Щоб забезпечити виплати на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України встановлюється щомісячна державна адресна допомога. Для отримувачів інших видів пенсій (за віком, за вислугу років), які не являються інвалідами, така доплата встановлюється на рівні не нижче 949 грн. Тому, після перерахунку у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з 1 травня до 1130грн., мінімальний розмір пенсії у деяких категорій отримувачів пенсій (у яких страховий стаж менше встановленого ст.28; у жінок, яким було призначено пенсію за віком достроково (в 55 років - до досягнення повного пенсійного віку), і у яких розмір пенсії зменшено за достроковий вихід на пенсію), може залишитися на рівні 949грн. Підвищення пенсії дана категорія осіб може отримати, якщо розрахований розмір їх пенсії (який залежить від страхового стажу та заробітної плати; без встановлення щомісячної адресної допомоги) перевищить 949грн.

Довідка: Згідно зі статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії людей становить: - з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року); - з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %); - з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).

Додаткова інформація