Питання - відповідь

Я військовий пенсіонер з 1994 року. Працюю службовцем у райдержадміністрації. Чи маю я право на перерахунок пенсії?

Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, здійснюється відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Зокрема, цей закон не передбачає обчислення пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після звільнення зі служби.

Проте період роботи в цивільних організаціях зараховується до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії згідно із ЗУ « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в разі досягнення пенсійного віку, встановленого ст.26 цього Закону( для чоловіків- 60 років), та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Відповідно до ст.7 ЗУ « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» військовослужбовцям, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. Якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», призначається одна пенсія за її вибором.

Для перевірки доцільності призначення Вам пенсії відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» радимо звернутися в управління Пенсійного фонду України за місцем проживання».

Додаткова інформація