Щодо встановлення статусу інваліда війни учасникам Революції Гідності

Відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон) до інвалідів війни належать також особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013 по 21.02.2014 за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі – Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21.11.2013 по 30.04.2014.

Посвідчення інваліда війни видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.

Причинний зв’язок інвалідності з пораненнями, каліцтвом, контузією чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними особами під час участі у Революції Гідності, встановлюється на підставі рішення міжвідомчої комісії з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними під час участі у Революції Гідності ушкоджень здоров’я і висновків лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.