Питання - відповідь

Моя колега, працівник освіти, у 2012 році вийшла на пенсію за вислугою років при страховому стажі 28 років 10 місяців. Їй було призначено пенсію в мінімальному розмірі. З 01.09.2015 р. пенсію перерахували, але не довели до розміру прожиткового мінімуму. На підставі чого було здійснено такий перерахунок?

Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, встановлюється жінкам, страховий стаж яких становить менше 30 років.

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

При цьому відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. №265 розмір пенсії за вислугу, крім пенсії осіб, визнаних інвалідами, не може бути менше 949 грн.

Тобто якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу 28 років 10 місяців, склав суму, яка є нижчою за розмір прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, пенсія встановлюється в розмірі, визначеному відповідно до статей 27, 28 Закону, але не менше 949 грн.

Додаткова інформація