Питання - відповідь:

18 червня 2015 року досяг 60 років, мені призначили пенсію за віком відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Маю понад 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби. Чи маю я право на призначення пенсії держслужбовця?

На призначення пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ « Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723( далі Закон № 3723) можуть розраховувати особи, які станом на 1 травня 2016 року мали не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Окрім того, таку пенсію призначають за наявності, зокрема в чоловіків страхового стажу 35 років та після досягнення ними 62- річного віку.

До досягнення 62 років на призначення пенсії відповідно до ст..37 Закону № 3723 можуть розраховувати чоловіки, які народилися, зокрема у період із 1 січня по 31 грудня 1955 року, після досягнення ними 61 року 6 місяців.

Тобто в разі дотримання всіх зазначених умов після 18 грудня поточного року ви можете розраховувати на призначення пенсії відповідно до ст..37 Закону № 3723.

Додаткова інформація