Порядок призначення та видачі грошової допомоги

З 1 жовтня 2011 р. передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі 10 місячних пенсій освітянам, медикам, спортсменам та артистам у разі призначення їм пенсії за віком.
Грошова допомога надається за таких умов:
• пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» призначена після 1 жовтня 2011 р.;
• на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «є» - «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
• страховий стаж на зазначених посадах: 35 років для чоловіків, 30 років для жінок; до цього вони не отримували будь-якої пенсії.
Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затверджений постановою КМУ від 23 листопада 2011р. №1191.
Страховий стаж, який дає право на виплату грошової допомоги, враховується в календарному обчисленні.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі ст.ст. 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.
Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі 10 місячних пенсій станом на день її призначення за рахунок коштів державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

Додаткова інформація