Усунення помилок у звітності – обов’язок кожного роботодавця

Одним із головних обов’язків Пенсійного фонду України та його територіальних органів є забезпечення своєчасного внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру. І це є не дивним, адже для призначення (перерахунку) пенсії повинна використовуватися вся актуальна персональна інформація щодо громадянина, яка міститься в системі персоніфікованого обліку за період, починаючи з липня 2000 року. Поповнення згаданого реєстру відбувається під час подання щомісячної звітності в розрізі застрахованих осіб, що надходить від страхувальників (роботодавців).

Детальніше...

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України модернізовано

Із 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Завдяки новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Отже, користувачі веб–ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатися такими електронними послугами:

Детальніше...

Підприємства - мінімізатори

Порівнюючи інформацію із звітності платників за лютий 2016 р. до лютого 2015 р., спостерігається збільшення кількості підприємств, що нараховують заробітну плату менше мінімальної із 90 до 94 (+4 підприємства), відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату на рівні, або менше мінімального навпаки зменшився з показника 6,51% до 5,3%(- 1,21%), або на 111 осіб (середньообласний показник - 4,22%).      

Детальніше...

Стан виконання бюджету за 1 квартал 2016 р.

У 1 кварталі 2016 р. до бюджету ПФУ у Кагарлицькому районі надійшло 54,8 тис.грн. власних коштів, що становить 199,9% виконання планового завдання. За додатковими ставками надійшло 64,5 тис.грн., виконання   становить 215,0 %.

Від єдиного внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у 1 кварталі 2016 р. надійшло 14448,4 тис.грн., або 70,4% від запланованого.

Внески сплачені – стаж зараховано!

При зверненні громадян до Пенсійного фонду з питань оформлення пенсій часто виникають питання щодо обчислення страхового стажу. Інколи виявляються факти незарахування деяких періодів до страхового стажу. На сьогодні вже не використовується поняття - безперервний стаж, чинним є лише визначення – страховий стаж.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страховий стаж - це період, протягом якого фізична особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу та заробітна плата за цей місяць враховується для розрахунку пенсії. Але при цьому не слід забувати, що в разі сплати внесків з мінімальної заробітної плати розраховувати можна буде надалі виключно на мінімальну пенсію.

Детальніше...

Інформація УПФУ у Кагарлицькому районі про проведені документальні перевірки за 2015 рік

За 2015 рік Управлінням ПФУ у Кагарлицькому районі проведено 62 позапланові документальні перевірки: 49 юридичних осіб та 13 перевірок фізичних осіб - підприємців. Всі перевірки проведені згідно письмової заяви страхувальників.

За результатами виявлених порушень застосовано 14 фінансових санкцій на суму 2380.0 грн., 4 адміністративні штрафи до посадових особи підприємства, де виявлено порушення, на суму 1666.0 грн. та видано 35 приписів та 10 розпоряджень про усунення порушень.  

Детальніше...

Підприємств-мінімізаторів зменшилося

Позитивним фактором, що сприяє збільшенню надходжень до Пенсійного фонду України є зменшення кількості підприємств, які нараховують заробітну плату на рівні, або менше мінімального. Порівнюючи інформацію із звітності платників за листопад 2015 р. до листопада 2014 р., приємно зазначити, що кількість підприємств, що нараховують заробітну плату менше мінімальної зменшилась із 120 до 88 (-32 підприємства), відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату на рівні, або менше мінімального зменшився з показника 7,06% до 4,82%(- 2,2%), або на 198 осіб (середньообласний показник - 3,57%).      

Аналізуючи категорії страхувальників, що наявні у списках підприємств-мінімізаторів, можна виокремити бюджетні установи, а це 41% від загальної кількості підприємств-мінімізаторів, які проводять нарахування заробітної плати згідно затверджених кошторисів і штатного розкладу, яким передбачено заробітні плати на 0,5 та 0,25 ставки. Також при опрацюванні списків підприємств-мінімізаторів треба відмітити, що за результатами проведення роз’яснювальної роботи на комісіях з легалізації, майже всі підприємства проводять доплату єдиного соціального внеску до мінімального розміру. Із всього списку можна визначити 1-2 платників, які не здійснюють цю доплату. Також у списках підприємств-мінімізаторів наявні підприємства в яких відсутні факти нарахування заробітної плати у розмірах менше мінімального, але у зв’язку із розбивкою лікарняних та відпускних по відповідних періодах, вони таки потрапляють до переліку,   програмно не відфільтровуються працюючі інваліди, за яких згідно законодавства не повинні здійснювати доплату.                        

За звітами грудня 2015 р. кількість страхувальників, що нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі менше мінімального зменшилась до 84(- 4 підприємства), у порівнянні до листопада 2015 р. Відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату на рівні, або менше мінімального зменшився до показника 4,61% (середньообласний 3,55%). Тенденція до зменшення кількості підприємств-мінімізаторів та кількості працівників, зарплата яких не перевищує мінімального розміру, свідчить про відповідальне ставлення роботодавців до питання соціального захисту працюючих.

Застосовування до платників єдиного внеску фінансової та адміністративної відповідальності у разі несвоєчасного нарахування єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата

З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), зокрема, частини п’яту та шосту статті 8 Закону № 2464 доповнено абзацом, відповідно до якого, у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої до відповідної категорії платника.

 

Детальніше...

Більше статей...

  1. Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій
  2. Щодо відображення у звітності з ЄСВ даних на осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної
  3. Новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
  4. За зарплату в конвертах - штраф
  5. Роз’яснення щодо відображення єдиного внеску за минулі періоди в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
  6. Відображення у звітності зміни прізвища застрахованої особи
  7. Відображення сум, донарахованих ПФУ за період до 01.01.2011р.
  8. Процедура припинення діяльності для фізичних осіб – підприємців стала легшою, але не треба ігнорувати звірення з Пенсійним фондом України
  9. Стоп - зарплатам “у конвертах”
  10. ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ ТА БУХГАЛТЕРІВ !

Додаткова інформація